[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Post autor: Tomas »

golfiarze piszą tak: "zmierz napięcie na tym przekazniku,przewod cienki ,niebiesko-zolty,powinno byc 12v ,po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon 0 v" lub też sprawdzają ten przekaźnik robiąc mostek między stykami roboczymi (zwierają te styki ze sobą) w przekaźniku i jak wtedy wszystko działa to znaczy, że sam przekaźnik strzelił. No ale może ktoś wie konkretnie, bo ja przepisałem to co inni napisali ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Post autor: friger »

jutro po robocie podłubie przy i zobaczymy co będzie grane dzięki wielkie koledzy za odzew i informacje
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
polip
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2010, 09:18

podczas upałów Tolek nie zapala???

Post autor: polip »

Witam! Czy może ktoś już spotkał się z podobnym objawem i czy to w ogóle możliwe:
Przy wysokiej temperaturze powietrza silnik nie zapala :-/ Rano i wieczorem, kiedy temperatura jest niższa nie mam problemu z odpaleniem. Jedyne co zdołałem zauważyć to podczas nieudanych prób nie zapalała się kontrolka świec żarowych... czy jest tu jakiś sens???
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Post autor: kamilwsp »

ja kolego Polip obstawiam w Twoim przypadku wlasnie albo przekaznik 109 albo sterownik. nic wiecej byc tutaj nie moze.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
polip
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2010, 09:18

[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Post autor: polip »

kamilwsp a czy można w jakiś sposób sprawdzić te elementy? Tak dla pewności przed ewentualną wymianą? Wczorajsza wizyta u miejscowego experta zakończyła się klapą, nie potrafiliśmy znaleźć nawet kostki (gniazda) diagnostycznej, żeby podpiąć do komputera. Na chwilę obecną autko odpala więc ciężej będzie znaleźć źródło problemów. Zapowiadają upały więc będzie szansa żeby coś pokombinować... Jedyne co udało mi się potwierdzić to, że rzeczywiście kontrolka świec żarowych powinna choć na chwilę się zapalić...
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Post autor: kamilwsp »

zlacze znajduje sie pod elementami do regulacji ogrzewania-wentylacji w desce rozdzielczej. konieczne moze byc wymontowanie popielniczki.
a przekaznik glowny powinien byc w drugim rzedzie od dolu, i trzecim miejscu liczac od lewej, liczac to wszystko od calego ciagu tych bezpiecznikow co masz po odslonieciu oslony tej pod kierownica zdaje sie( albo pod nogami kierowcy, juz nie pamietam).
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przekaźnik 109 - za co odpowiada ?

Post autor: siwy_a1 »

polip u mojego ojca w 1L złącze diagnostyczne jest pod zaślepką, na prawo od włącznika świateł.
siwy_a1
ODPOWIEDZ