Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gorcek »

witam was jestem nowy i miałbym do was małe pytanie. powiedzcie mi gdy w chwili gdy otwieram drzwi w samochodzie i widzę wode na tych gumowych uszczelkach na progach może to świadczyć o tym ,że woda dostaje się do wnętrza???
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

gorcek pisze:witam was jestem nowy i miałbym do was małe pytanie. powiedzcie mi gdy w chwili gdy otwieram drzwi w samochodzie i widzę wode na tych gumowych uszczelkach na progach może to świadczyć o tym ,że woda dostaje się do wnętrza???
A ja bym powiedział że na 100% tak :P Sprawdź czy pod dywanikami masz sucho.
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gorcek »

a jak temu zaradzić?? :roll: tylne drzwi rozebrałem i jak jest ta metalowa osłona zasylikonowałem ją i jak narazie jest sucha guma. czego nie mogę powiedzieć o reszcie drzwi

[ Dodano: 2009-12-09, 20:28 ]
a powiedzcie mi czy ta folia jest konieczna czy wystarczy po zdjęciu tapicerki objechać całą ta blache silikonem??
welmajster
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2009, 09:22

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: welmajster »

Ja też zrobiłem tak jak ty i też narazie jest dobrze i przednie też. Zamówiłem trzy korki w podłogę bi mi brakowało, jak założę to będę czekał na efekty. Żadnych folii nie zakładałem tylko głośnik też objechałem sylikonem.
welmajster
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tony »

welmajster pisze:Zamówiłem trzy korki w podłogę
jaki koszt??
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: gorcek »

a wiecie gdzie są może jakieś odprowadniki wody w drzwiach bo słyszałem, że są ale jak narazie nie mogę ich zlokalizować. może terz trzeba je jakoś przeczyścić???

[ Dodano: 2009-12-10, 17:59 ]
hej a powiedzcie jak już ta woda niestety się dostała do samochodu,macie jakiś pomysł jak wysuszyć podłogę nie rozbierając całego wnętrza??? pozdrawiam

[ Dodano: 2009-12-10, 18:01 ]
hej a powiedzcie jak już ta woda niestety się dostała do samochodu,macie jakiś pomysł jak wysuszyć podłogę nie rozbierając całego wnętrza??? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

gorcek pisze:hej a powiedzcie jak już ta woda niestety się dostała do samochodu,macie jakiś pomysł jak wysuszyć podłogę nie rozbierając całego wnętrza??? pozdrawiam


Podpal auto <zygi> :D a tak poważnie to możesz kombinować w słoneczne gorące dni pootwierać wszystkie drzwi i dywaniki wyjąć w celu wietrzenia. Poza tym z suszarką możesz kombinować :P

Jednak prawdę powiedziawszy bez wybrzuszenia Tolka się nie da tego zrobić. Wiem to z autopsji jak zobaczyłem wkład coś a'la filcowy. 3 dni chyba suszyłem wsio na słońcu ;)

Radzę zatem jednak wziąć się za to (najlepiej w lato :P)... Roboty jest dużo i auto unieruchomione, ale żebyś wiedział jaki banan na twarzy po zrobieniu wszystkiego :D
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

gorcek pisze:a wiecie gdzie są może jakieś odprowadniki wody w drzwiach bo słyszałem, że są ale jak narazie nie mogę ich zlokalizować. może terz trzeba je jakoś przeczyścić???


Znajdują się w dolnej części drzwi, pod gumową uszczelką. To są takie otwory szerokie może na 1 cm.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Lucas »

wsadź palec pod uszczelkę na spodzie drzwi i przejedź przez całą długość, to od razu je zlokalizujesz :D
welmajster
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2009, 09:22

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: welmajster »

tony pisze:jaki koszt??
Te korki w podłogę to koszt tego okrągłego 4,50 a tego owalnego 2,5 zł. Miałem się bawić w dorabianie bo już nawet miałem materiał ale zadzwoniłem i byłem mile zaskoczony. Tylko w moim przypadku musiałem poczekać dwa dni. Teraz wezmę je na sylikon a z zewnątrz zamaluję BITGUMEM do zabezpieczania podwozi, GRUBĄ WARSTWĄ ;-) ;-)
gorcek pisze:hej a powiedzcie jak już ta woda niestety się dostała do samochodu,macie jakiś pomysł jak wysuszyć podłogę nie rozbierając całego wnętrza??? pozdrawiam

Co do tego to musisz rozebrać wszystko. Wykładzinę z filcu wytnij i całkowicie wyjmij. Ja miałem taką dmuchawę na gaz z wiatrakiem, szybko poszło, w środku też. Tylko trzeba uważąć żeby czegoś nie przypalić.
welmajster
ODPOWIEDZ