[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: matti »

Też mam ten objaw nie świeci mi kopertówka nic nie piszczy nie zaświeca sie lampka po otworzeniu drzwi ma ktos fotki jak sie do tego zabrać?
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Lysy999 »

Panowie u mnie jest ten sam problem z zamknięciem samochodu.Mam pytanko- czy ten mikrostyk można wymienić bez wymiany zamka i jak on wygląda?!
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: matti »

Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Lysy999 »

Znalazłem opis problemu w dziale elektryka- czujnik otwierania drzwi.Tam jest wszystko opisane. I niestety roboty od groma. Chyba będzie łatwiej kupić niż wymieniać samemu no chyba że ktoś ma nie ograniczoną cierpliwość i dużo czasu.

[ Dodano: 2009-12-05, 11:20 ]
To jest link na strone żeby nie szukać zbyt długo viewtopic.php?t=929
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: ww200 »

matti pisze:Też mam ten objaw nie świeci mi kopertówka nic nie piszczy nie zaświeca sie lampka po otworzeniu drzwi ma ktos fotki jak sie do tego zabrać?


Po pierwsze to nie krańcówka tak jak to większość pisze.Są to objawy związane z usterką elektroniki przy zamku centralnym.Znajduje się ona w środku zamkniętej puszki przy samym zamku,gdzieś są zdjęcia na forum całego modułu w raz z wyjaśnieniem co się psuje.Co do czasu naprawy to zajmuje ok.1h i radzę zaopatrzyć się w lutownicę i na wszelki wypadek w jakiś kawałek cienkiego kabelka.Lutownica do przelutowania zimnych lutów a kabelek do brakujących ścieżek bo to też może wystąpić.
czarny8787
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:05

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: czarny8787 »

A jaki to jest koszt moze sie ktos orientuje??
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: ww200 »

czarny8787 pisze:A jaki to jest koszt moze sie ktos orientuje??


To zależy po ile jest u ciebie browar i ile będziesz go potrzebował przy robocie :lol:
janek12

Centralny zamek - nie działa poprawnie.

Post autor: janek12 »

Witam panowie i prosze o pomoc otóż kupilem tolka 1.9 tdi 110km 1999r i mam problem z centralnym zamkiem otoz dziala tylko gdy zamykam bagaznik a w dzwiach jak chce zamknac to nic tylko zamkne od kierowcy drzwi prosze bardzo o pomoc dziekuje
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 09:10 przez janek12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemekg41
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: 27 gru 2009, 14:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Busko Zdrój

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: przemekg41 »

Dołączam się do tematu. Mam podobny problem z tą różnicą że u mnie czasem prąd do drzwi kierowcy dochodzi i wtedy moge zamknąć wszystkie drzwi a czasem go wogóle nie ma :-/ Czasami też gdy wcisne ten guzik od zamykania drzwi od wewnątrz mam prąd dodam też że zauważam to po tym że nie włącza mi się lampka w drzwiach a czasem nie :-x w innch drzwiach wszystko jest ok tylko od kierowcy
prosze o pomoc bo siadł mi pilot od centralnego wogóle niechce działać tzn wogóle się czerwona dioda nie świeci (może ktoś i w tym temacie mi pomoże) :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: SZUBAR »

Jeżeli chodzi o odpowiedź na pierwsze pytanie to centralny można zamknąć pilotem lub zamykając drzwi kierowcy tylko one mają wpływ na zamknięcie wszystkich drzwi. Jest tak podłączone z tego względu że samochód zamyka kierowca swoimi drzwiami i nie ma potrzeby nadmiernie rozbudowywania wiązki elektrycznej. Co do drugiego pytania to coś ci nie łączy.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2009, 20:20 przez SZUBAR, łącznie zmieniany 1 raz.
SZUBAR
ODPOWIEDZ