[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maly23
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008, 06:32
Kontakt:

centralny zamek

Post autor: Maly23 »

witam mam problem :Otóż od jakiś kilku dni mam dziwna opcję w Tolku to znaczy przy otwarciu auta z kluczyka zamek automatycznie się zamyka na nowo ...także potrafi podczas jazdy sam się zamykać i otwierać..czy ktoś miał taki problem? czym to może być spowodowane?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 13:49 przez Maly23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Tomas »

pewnie coś z elektryką. Może jakies zwarcie przy tym guziku od zamykania drzwi od wewnątrz, albo gdzies jakieś zwarcie czy coś
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, 21:12 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Lucas »

Zobacz może na VAGu czy Ci moduł komfortu nie wywala błędów
Awatar użytkownika
Maly23
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008, 06:32
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Maly23 »

właśnie tak podejrzewam że może to być moduł komfortu...narazie tak bardzo mi to nie przeszkadza chyba że zacznie się sam otwierać albo zamknie mi się z kluczykami w środku...heheh
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: koti »

Ja miałem podobny objaw. Okazało się że w drzwiach kierowcy wtyczka co idzie do silnika szyby była zalana wodą. Suszenie i spryskanie środkiem do styków i już nie mam tego problemu.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Maly23
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2008, 06:32
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Maly23 »

na to by i wychodziło teraz pogoda jest dobra i juz ustało
Dzięki za odpowiedzi
czarny8787
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:05

Problem z centralem??

Post autor: czarny8787 »

Witam chce sie was zapytac czy to normalne?? A wiec jak otwieram samochod(chodzi o central) i sa otwarte dzwi to po kilku sekundach sie sam zamyka central czy to blad czy cos innego.

Druga sprawa nie chce mi sie otwierac cypek w dzwiach od kierocy zawsze jest wcisniety w dol jak otwieram samochod wszytkie cypki w dzwiach ida do gory tylko ten od kierowcy zostaje nie wiem czemu.

Trzecia sprawa chodzi o klimatyzacje jak chce wcisnac przycisk( taka sniezka to chyba od klimatyzacji czy jest wlaczona czy nie) to na wyswietlaczu nie chce mi sie pojawic znaczy jak trzymam ten guzik to sie pokazuje na wyswietlaczu a jak go puszcze to odrazu znika to chyba nie powinno tak byc .
Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 13:43 przez czarny8787, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: sroczkin »

witam na 2 pierwsze punkty nie poradze ale co do trzeciego to sprawa ma sie tak jezeli na zewnatrz spada temperatura ponizej 5 stopni nie darady zalaczyc klimy tak jest opisane w instrukcji tolka przejawia sie to wlasnie tak ze jak wcisniemy przycisk z gwiazdka na panelu zapali sie gwiadka ale jak puscimy przycisk to zgasnie jesli dzieje sie tak podczas temperatury wyzszej niz 5 stopni na plusie to to moze byc usterka klimy podlacz autko do kompa i sprawdz klime
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: koti »

czarny8787 pisze:Witam chce sie was zapytac czy to normalne?? A wiec jak otwieram samochod(chodzi o central) i sa otwarte dzwi to po kilku sekundach sie sam zamyka central czy to blad czy cos innego.


Czy po otwarciu drzwi zapala się lampka w drzwiach lub wewnątrz? Ewentualnie jak zostawisz włączone światła to po otworzeniu drzwi powinien piszczeć. Jak nie ma ww objawów to mikrostyk w zamku padł.

czarny8787 pisze:Druga sprawa nie chce mi sie otwierac cypek w dzwiach od kierocy zawsze jest wcisniety w dol jak otwieram samochod wszytkie cypki w dzwiach ida do gory tylko ten od kierowcy zostaje nie wiem czemu.


Trzeba zdjąć boczek i zobaczyć co się stało.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
czarny8787
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:05

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: czarny8787 »

No wlasnie w tych dzwiach nie dziala lampka oswietlenieowa sprawdzalem to nie jest zarowka a jak mam wlaczone swiatla i otwarte dzwi to nie mam zadnego sygnalu wlasnie sie dziwilem czemu ale masz chyba racje mikrostyk w zamku padł. Pozniej napisze czy to ta usterka.

A co do klimy to juz wiem temp byla bliska 0 tak to jest jak sie ma samochod kilka dni :-D
ODPOWIEDZ