Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Lucas »

No i mnie dopadł problem wody.
Dziś wyjechałem z myjni, dojechałem do domu i zaczęły mi mocno parować szyby.
Podniosłem swój dywanik a tam kałuża.
No ale czytałem już ten temat na forum, więc spojrzałem od razu na dół drzwi i niestety - mokro.
Tak samo odchyliłem troszkę uszczelkę tą na samej górze progu (tą co dotyka do progów plastikowych w środku samochodu) i tam też pełno wody.

Póki co chyba rozbiorę drzwi, podkleję silikonem całą tą blachę montażową i może coś to da.
Na wiosnę będę chyba zmieniał dywan z beżowego na czarny bo mnie denerwuje jak wsiadam w zimę że zawsze coś na boku tego dywanu zaczepię i od razu paskudna plama.
richi
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: richi »



dzięki Maniekmc, autko dziś odstawiłem do serwisu, zrobię wszystkie 4ry drzwiczki i powinien być spokój, mam nadzieje ze już na zawsze, jak nie to jakieś blachy trzeba z uszczelkami wymieniać koszt 2xwiekszy. Na razie stanęło na 600 pln. to dobra cena, tylko auto muszę wysuszyć a w tym okresie to łatwe nie będzie ;/ ale luz, z roverkiem 416 miałem większe przeboje ;)

Lucas pisze:Na wiosnę będę chyba zmieniał dywan z beżowego na czarny bo mnie denerwuje jak wsiadam w zimę że zawsze coś na boku tego dywanu zaczepię i od razu paskudna plama.


Heh...a ja go właśnie dla tego beżu kupiłem ;)

no i zrobione, z rabatem 539 pln, zawsze cos ;) oby juz bylo dobrze, jeszcze mnie wymiana chlodnicy czeka ech, co za pech ;/
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: De-eR »

Witam wszystkich! Ja kupiłem Toledo miesiąc temu i ku mojemu zdziwieniu było tam mnóstwo wody! Wyciągnąłem wodę raz Karcherem i myślałem, że po kłopocie, potem deszcz ... i wiadoma sprawa! Ja z kolei uszczelniłem drzwi silikonową uszczelką bez odkręcania blachy pod tapicerką. Uszczelniłem wduszając silikon pomiędzy te blachę na łączeniu z drzwiami. Test wypadł pomyślnie w 3 drzwiach. w czwartych okazało się ze ciekło po tych plastikowych zatrzaskach, które łączą tapicerkę z ta blachą. Więc te otwory potraktowałem silikonem i zatrzasnąłem zatrzaski i jutro sprawdzę jak się sprawa ma. Nie wziąłem pod uwagę, że ciec może też z okolic głośników... ale jak coś będzie nie tak sprawdzę raz jeszcze! Dziś lałem wężem litrami wodę i nic nie leciało (poza tymi jednymi drzwiami, które dziś ponownie uszczelniłem).
Jeszcze jedna sprawa: pod wygłuszeniem z tyłu od strony kierowcy jest woda i od strony pasażera (mniej). Wyciągnąłem korek spod auta i się wysuszyło w dużym stopniu, ale jechałem, zaczęło padać i zapomniałem, że nie wcisnąłem tego nieszczęsnego korka. Czy ta woda pod wygłuszeniem może powodować jakieś gnicia czy korozję?? Nie ma jej aż tak dużo - po prostu gdy się naciska dłonią słychać ze jest ale wykładzina sucha. Dzięki za dalsze porady w tej kwestii :)
Szerokości - przyczepności ;)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Lucas »

Gnicie pewnie może spowodować, korozji raczej nie bo to ocynkowane jest wszystko :D
Ale kto go tam wie... :P
Awatar użytkownika
kalafek
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:04
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kalafek »

Chlopaki a powiedzcie mi od czego moze na maksa parowac tylna szyba w tolku?? bo tez mam problem z ta woda pieprzona i zastanawiam sie czy to ma jakis zwiazek....
Seat Toledo 1M 1.6 16V BCB Signo :)
Ratownik Drogowy PZM :)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: tony »

może parować z mokrych wykładzin :roll: :?:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: De-eR »

Kalafek :) Widzę, że trąbka nas prześladuje, a teraz Tolek :) To i to na "t" :) Myślę, że skojarzysz Kim jestem :) Woda wkurza niesamowicie. Ja uszczelniłem krawędzie styku jak opisałem wcześniej, dziś padało i test przeszedł pomyślnie ;) Mam nadzieję, że tak będzie :) Dla zainteresowanych moje koszty uszczelniania to jakaś godzinka pracy i Silikonowy uszczelniacz do samochodów za 10 zł z Brico Marsche :)
Szerokości - przyczepności ;)
Awatar użytkownika
pot1983
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2009, 09:21

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: pot1983 »

Witam, w moim aucie też mam powódź ale od strony pasażera. Sprawdziłem od progu jest sucho a na środku pod nogami pełno wody. Patrzyłem też filtr pyłkowy i wydaje się że wszystko dobrze jest założone a woda dalej się zbiera. Będę wdzięczny za każdą radę gdzie szukac ? :-(
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Lucas »

Przeczytaj sobie wszystkie strony tego tematu, przewija się trochę miejsc.
Ściana grodziowa, drzwi, progi, filtr, korki w podłodze, mnóstwo opcji :D
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: marcinjanowski »

polecam ten sposob! u mnie sie sprawdza od jakiegos czasu i wszystko ok! . w miejsce gdzie stykaja sie drzwi z uszczelka przykleilem kawalek kabla glosnikowego ok 2 cm co by woda lepiej splywala... 4 dzien + mycie karcherem samochodu i woda nie wplywa
Koszt 2x 2 cm kabla glosnikowego + pare kropel kleju = wszystko mialem wiec 0 z
ODPOWIEDZ