[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: tony »

Panowie jak z głową i bez oślepiania to nie ma się co czepiać. Źle wyregulowane światła są gorsze od dobrze ustawionych xenów.
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: CYRULIK »

tony pisze:Panowie jak z głową i bez oślepiania to nie ma się co czepiać. Źle wyregulowane światła są gorsze od dobrze ustawionych xenów.


problem w tym że nie da sie ustawić i wyregulować takich, ala xenonów
to jak byś latarke do lampy naftowej wstawił, pozatym żaden taki zestaw nie ma atestu
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: tony »

wiem ale znam polskie realia i wiem że będą ludzie je montować - więc jak już montują to tak żeby jak najmniej szkodzili
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Kuman
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 30 sty 2009, 18:04

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Kuman »

Ja tam miałem taki zestaw u siebie w aucie (Ibiza 6k2). Jeśli chodzi i wrażenia to w sumie jak światła były wyregulowane ciut niżej jak powinne to nic nie oślepiało (w końcu gładki nowy i czysty reflektor). W nocy gdy pada deszcz jazda z xenonem to tragedia (temperatura 6000K), wtedy światło odbija się od jezdni i zaczyna mocno oślepiać innych użytkowników drogi.
Najgorsze, że przetwornice strasznie zakłócają CB radio (co z tego, że na aukcji było napisane zupełne inaczej) tak, że nie da się go normalnie używać. Jeszcze nie spotkałem przetwornic, które nie sieją po CB.

Podsumowując drugi raz bym na pewno xenononowych HID-ów nie założył, nawet jakbym miał auto z soczewką.

A według mnie ludzie kupują tyle tych zestawów bo jak mają kupić dobry komplet żarówek za 70zł i po jakimś czasie i tak padną to wolą kupić za 150zł xenon i mieć teoretycznie spokój z przepalającymi się żarówkami (niby żarniki xenonowe są trwałe). Ale znam kilka przypadków, gdzie chińskie przetwornice padały dość szybko...

A najgorsze, że w razie dzwona ubezpieczalnia może nie wypłacić odszkodowania bo lampy nie spełniają homologacji z dokładanym niehomologowanym xenonem.
Awatar użytkownika
Robo
Zasłużony
Posty: 416
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Robo »

Kuman pisze:A najgorsze, że w razie dzwona ubezpieczalnia może nie wypłacić odszkodowania bo lampy nie spełniają homologacji z dokładanym niehomologowanym xenonem.

Dokładnie tak było w przypadku mojego kolegi. Miał zamontowane HID 6000 w golfieIV
po drobnej słuczce z jego winy ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania z AC argumentując : "Atest posiada przetwornica jako urządzenie elektryczne wytwarzajace wysokie napięcie. A uniwersalne wyładowcze żródła swiatła z trzonkiem żarówki halogenowej są niezgodne z przepisami i nie wolno ich stosować na drogach publicznych" Tu podali artykuły według których odmówili wypłaty odszkodowania. Sprawa aktualnie jest w sądzie
Moderacja jest wtedy, kiedy ja cenzuruję, a cenzura wtedy, kiedy mnie moderują.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: Tomek »

Miałem założony ksenon Hid i okazał się ostatnim gównem. Najpierw wysiadła przetwornica, dokupiłem druga to przepaliła się żarówka i na koniec mandat dostałem. Zestaw świecił dużo lepiej niż zwykłe żarówki, ale ja więcej takich zestawów nie będe montował.
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: sz.p.bartek »

Wczoraj HID-y zostały wymontowane i nastała ciemność :-/
Uprzedzając pytania "dlaczego" powiem że nie dlatego żę źle świeciły, bo przegląd przeszły i nigdy miski mnie nie zatrzymały (a codziennie przejeżdzałem obok nich kilka razy), ani nikt mi nie mrugał długimi.
Mam nowego uzytkownika auta :-D i nie moge ryzykować brakiem odszkodowania przy ewentualnej stłuczce (odpukac w niemalowane)
Jakby ktoś był zainteresowany to oddam za psie pieniądze.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
marcinenergy
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 27 lut 2009, 07:47

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: marcinenergy »

Jakby co to ja też oddam za nieduże pieniądze na gwarancji jeszcze (przetwornice w wersji slim są) 5000K H7. Używane jakieś 2msc. Zdemontowałem po kolizji jaką miałem żeby nie mieć problemów z ubezpieczalnią. Nie zakładam spowrotem bo wkurza mnie ciągłe zastanawianie się czy mnie zatrzymają/czy przejdę przegląd/ czy wypłacą odszkodowanie.
olo95
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2009, 21:49

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: olo95 »

sz.p.bartek, masz jeszcze do sprzedania ten zestaw HID??
sz.p.bartek
Forumowicz
Posty: 268
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:10
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto
Kontakt:

[1M] Montujemy zestaw HID pod H7

Post autor: sz.p.bartek »

olo95 pisze:sz.p.bartek, masz jeszcze do sprzedania ten zestaw HID??

Nie, jeden forumowicz już zakupił.
Toledo II TDI ASV+ Powered by TUNE-UP
ODPOWIEDZ