[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
mirekb
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2009, 21:55

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: mirekb »

witam! :-) w swoim Tolku zauwazyłem ten sam efek,-falujace obroty,i nierowna prace silnika.
zastosowałem mu DODATEK DO BENZYNY XERAMIC! pomyslałem ze koszt nieduzy tego preparatu(ok 10 zl),pomoze cz nie,ale napeno nie zaszkodzi!
takze po zastosowaniu tego,silnik zaczał lepiej pracowac, i co najwazniejsze falowanie obrotow znikło!!! :-)
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: servicemen »

Nazwy środka nie pamiętam ale ja kupiłem go w NORAUTO za ok 20 zł.Po prostu kup środek w sprayu do czyszczenia gaźników i przepustnic.
endriu1234
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2009, 10:29
Kontakt:

sam wchodzi na obroty

Post autor: endriu1234 »

mam problem ze mój samochód nie ma siły na bęzynie słabo przyspiesza i delikatnie przerywa tak jak by w niektórych momętach dostawał mniej paliwa.Zauważyłem że silnik sam się wkręca na obroty jak chodzi na wolnych obrotach bez gazu i zwiększa obroty do 2.000 co to może być za przyczyna pomóżcie :-)
jesteśmy razem
Awatar użytkownika
kruk1406
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2009, 13:16

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: kruk1406 »

witam sprawdź silniczek krokowy , po prostu go rozłącz odpal samochód i zobacz co się będzie działo
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: maniekmc »

Kolego to jest wina przepustnicy, robi sobie zawiechy i dlatego się sam wkręca na obroty, musisz ją przeczyścić i zaadaptować i przy okazji jak już się podepniesz pod VAGa to sprawdź sobie czy nie masz innych błędów. Tolki 1M z tego co się orientuję to nie mają silniczków krokowych... Pozdrawiam!
[center]Obrazek[/center]
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: pingpong »

Przy tym silniku silniczek krokowy nie występuje. Mam taką samą przypadłość. Sprawdzałem cisnienie pompy paliwa, regulatora ciśnienia i wszystko jest tak jak książka pisze. Regularnie wymieniam filtry. Wymeniłem świece, kable wn, a nawet przepustnicę. Testy vag-em również niczego nie wykazują. Jeśli rozwiążesz ten problem to koniecznie powiedz jak.
pingpong
endriu1234
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2009, 10:29
Kontakt:

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: endriu1234 »

ale nie zawsze sam sie wkręca na obroty i moze to być ta przzepustnica a pod waga podłaczałem i nie ma zadnego błedu ale naibardziej mnie martwi brak mocy na bęzynie wydaje mi sie ze to wtryski bedą zrąbane bo na gazie chodzi bez zarzutu moc jest a świece wymieniałem i nic to nie daje
jesteśmy razem
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

falują obroty przy odpaleniu na zimnym silniku.

Post autor: TomekTomek »

Witam koledzy.Po odpaleniu zimnego silnika na minusowej temperaturze odpalam auto i załącza się automatyczne ssanie wskakuje na 1200 obrotów i nagle spada do 700 set i tak jak by chciał zgasnąć potrzęsie się sekundę i z powrotem wskazówka leci do 1200 set obrotów i powtarza się ten schemat 3 razy 2 razy zależy , silnik nigdy nie zgasł jak ssanie już przestaje chodzić obroty utrzymują sie na poziomie i jest ok. Podczas jazdy trzyma obroty,tak samo i po wrzuceniu na luz.Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: maniekmc »

Nie masz się czym martwić, kilka lat temu u mnie to samo się działo, ale na niższych obrotach- falowały od 900-700 i przestawało- samo się to naprawiło- wydaję mi się,że jest to głównie wina przepustnicy, możliwe że trzeba ją przeczyścić i będzie po sprawie ;-)
[center]Obrazek[/center]
sinek
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2009, 19:36

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: sinek »

Przeczyścić i zaadoptować ;)
ODPOWIEDZ