Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Automapa 5.0.5

Wszystko o nawigacjach samochodowych.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Automapa 5.0.5

Post autor: maniekmc »

No dobra to zaczynamy jazdę z Automapą 5.0.5- wszyscy ją tak bardzo chwalą.
Słyszałem te pozytywne recenzję i ja sobie ją zainstalowałem na Larka 35.3
Chwalą bo chyba innych nie używali przed nią, nie wiem, na mnie nie zrobiła zbyt pozytywnego wrażenia, otóż grafika mapy robi pozytywne wrażenie, dużo wyświetla, ma bardzo przejrzysty interfejs, ale to chyba nie tylko na tym polega i nie tylko to wystarczy. Ja od tej mapy wymagałem naprawdę dokładnej nawigacji, co dostałem? Uparte dążenie do celu już jedną wybraną drogą, nie chce za cholerę zacząć przeliczać innej, spóźnia się z opisem drogi na której jestem, długo pokazuję tą na której byłem i już zjechałem, co jeszcze mnie bardzo poirytowało- mam grafikę budynków w Warszawie 3D, ale bardzo się pomiędzy nimi gubi, wystarczy szybciej skręcić ze dwa razy i mapa już nie wie gdzie jest i prosi o wyznaczenie nowej drogi bądź korektę, przecież najlepsza mapa w Polsce nie powinna się zgubić tym bardziej w stolicy, cóż moja ocena wynosi (3-)/(5), bardziej dokładna jest standardowa MapMApa z Larka ona dostaje (4)/(5)
Proszę o wasze oceny i testy.....
Ostatnio zmieniony 10 sie 2008, 21:29 przez Ahrefs [Bot], łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Automapa 5.0.5

Post autor: gurszczak »

maniekmc, ja ci powiem ze u mnie dziła bdb w warszawie nie zgubiła mnie mimo ze ciezko jest jak sie nie zna miasta kilka razy juz mnie poprawnie doprowadziłą do celu. Moze to wina GPSa w twoim urządzeniu hmmm a moze trzeba cos w opcjach poustawieac zeby wczesniej informowało zeby zmieniało wyswietlanie pozniej hmm co do budynków 3d to sie zgodze ze troszke przeszkadzaja a nie pomagaja dlateog wylaczam ta opcje :) ale ja generalnie z AM jestem zadowolony
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Automapa 5.0.5

Post autor: kristof »

jechałem na Automapie do Bułgarii totalna porazka ocena 0
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Automapa 5.0.5

Post autor: gurszczak »

kristof, moze i macie racje ja uzywam sporadycznie i tak jak pisalem dzieki niej dojechalem nie wiem cyz mozna bylo szybciej czy nie bo jechalem tgak jak mnie prowadziłą hehe
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Automapa 5.0.5

Post autor: maniekmc »

To już nie jest kwestia ustawień, inaczej i lepiej już się nie da, wiesz jak nie znasz miasta to faktycznie jedzie się tak jak navi nas kieruje, ale jak już się je zna to bardzo szybko ją można zgubić, teraz w fazie testów będzie MioMap
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Automapa 5.0.5

Post autor: koti »

Ja na Larku używałem oryginalnej MapaMap i AutoMapy.
AutoMapa bardziej mi podchodzi. Zarówno pod względem graficznym i komunikatów głosowych. Ma czasem problemy z wyznaczeniem trasy, ale ręcznie daje radę pozmieniać.
Pan Hołowczyc (taki mam głos ustawiony ;) ) czasem się myli i dlatego dobrze jest patrzeć na znaki.
Podoba mi się w niej jeszcze funkcja demo, można sobie trasę prześledzić, oraz ostrzeganie głosowe przed fotoradarami.

Zrobiłem z nią dopiero ok. 1000 km i jakoś nie narzekam. Sygnału nie gubił.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ADIWWL

Re: Automapa 5.0.5

Post autor: ADIWWL »

dlamnie jest to pomimo niektórych błędow i tak najlepsza mapa a kożystam z destynatora v6, igo, i tom tom i automapa z nich wychodzi najlepiej choc przyznam ze am4 działała lepiej
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Automapa 5.0.5

Post autor: maniekmc »

Właśnie AM4 jest zdecydowanie najlepszą jakiej używałem do tej pory
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Automapa 5.0.5

Post autor: maniekmc »

Panie i Panowie, już jest dostępna AM 5.1.1- mogę wam ją sam wysłać, bądź jest do ściągnięcia z tych linków:
http://odsiebie.com/pokaz/619971---9476.html
http://odsiebie.com/pokaz/620022---6286.html ,
materiał dostępny dzięki koledze Bax, z forum Akiry, jest to bez instalacyjna wersja- u mnie lata.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

Automapa 5.0.5

Post autor: peter174 »

do tego aktulane fotoradary i suszarki z tej strony http://www.poi4am.prv.pl/ i juz mozna ruszac w trasę ;-)
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ