[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

gurszczak pisze:Chyba że ktoś kto ci robił je załadował cię w balona i wyczyścił je a nie zregenerował .
to wykluczam dzięki za info. a tak na marginesie to jaki ten zaworek bo na allegro sa jakies z różniącymi sie numerami
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

Witam mam ten sam problem turbo sie wiesza identycznie jak u kolegi korect, sprawdzalem logi i wedlug mnie jest ok cisnienie ktore potrzebuje komputer a cisnienie ktore dostaje jest bardzo zblizone czyli jak czytalem gdzies w postach cisnienie dostarczone dogania wartosc cisnienia potrzebnego czyli pozycja 3 dogania pozycje 2 czy na tej podstawie mozna wykluczyc iz turbawka jest uszkodzona czy tez nie??
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: koti »

igi84 pisze:cisnienie dostarczone dogania wartosc cisnienia potrzebnego czyli pozycja 3 dogania pozycje 2

Jeśli logi wykonane poprawnie (może nie doszło do zawieszki) to wygląda na to że turbo OK.
Sprawdź przepływke.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

kolego powiem tak. Jeżeli twój seacik ma już około 200 000 to możesz pomału zastanawiać się nad regeneracją turbo. Te turbiny są tak skonstruowane i żadko która wytrzymuje więcej. najpierw bym radził zacząć od najtańszych sposobów czyli: wymiana: ZAWORU N75, przewodów podciśnienia lub poprostu czyszczenie turbo jeżeli to nie pomoże to niestety musisz regenerować
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: koti »

Bodek pisze:zacząć od najtańszych sposobów

Najlepiej zajechać do jakiegoś specjalisty od turbin i niech sprawdzi czy to turbo czy zawór. Zaoszczędzi się niepotrzebnych wydatków.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

logi mysle ze poprawnie robilem wedlug instrukcji napisanej na forum na rozgrzanym silniku i podczas jazdy. fakt tolek ma juz 182000 niecale wiec moze to byc to ale jak kolega koti radzi podjade do speca i niech sprawdza jutro tez zajrze pod pokrywe i sprawdze stan przewodow podcisnieniowych moze ktorys sparcial czy przetarl. Moze znasz koszt takiego sprawdzenia turbawki??
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: koti »

igi84 pisze:koszt takiego sprawdzenia turbawki

Niestety nie wiem. Jak mnie to dopadło to płaciłem już za całą robotę - regeneracje.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: WOLF69 »

Bodek, ja mam 170 000 ale mil i odpukac moje problemy z zawieszka turbiny skonczyly sie po pozadnym przedmuchaniu jej na trasie (tak jak ktos z kolegow dal mi rade) . Od tamtej pory mam swiety spokoj.
Pozdrawiam ;-)
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Bodek

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bodek »

WOLF69 pisze:Bodek, ja mam 170 000 ale mil i odpukac moje problemy z zawieszka turbiny skonczyly sie po pozadnym przedmuchaniu jej na trasie (tak jak ktos z kolegow dal mi rade)
u mnie to nie pomogło
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: koti »

Niekiedy jest już za późno na takie działanie i konieczny jest demontaż turbinki.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ