[1M] Zamykanie drzwi od środka

Wszystko o elektryce w aucie
kret602
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, 18:40

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: kret602 »

Witam to moj pierwszy post. Mam Tolka 1M 99 r i siedzac w srodku na panelu na drzwiach kierowcy jest przycisk zamykania drzwi od srodka Po nacisnieciu zamykaja sie wszystkie drzwi oprocz prawych tylnych. Dodam iz zamykanie z kluczyka dziala . Czyli centralny jak najbadziej ok Jedyny problem ( malutki problem ale nie wiem jak go rozwiazac) to to ze zamykanie od srodka nie zamyaka tych drzwi Licze na wasza pomoc Pozdrawiam
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: peter174 »

byc moze kwestia ustawien w module komfortu
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
kret602
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, 18:40

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: kret602 »

to mozna zdjagnozowac za pomoca vaga czy w jaki sposob sie to robi? no chyba ze pomoze mi tylko ASO SEAT
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: Lucas »

spróbuj pod vaga podpiąć, ale wcześniej wypnij ta konsole sterowania szybami, w której jest też przycisk zamykania drzwi i przeczyść styki, przedmuchaj, może jest to kwestia tego że nie idzie sygnał z tego przełącznika do tamtych drzwi.
W sumie aż tak się na elektryce nie znam, ale tak kombinuję :P
kret602
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, 18:40

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: kret602 »

No wlasnie a ja teraz z góry musze przeprosic bo zapomnialem dodac ze w tych felernych drzwiach ten guziczek przy szybie sie chowa i wysówa Czyli centralny tak jakby sygnal dostaje i nastepuje zamkniecie i odrazu otwarcie a reszta drzwi zostaje zamknieta. Sory za niedokladny opis:) to sie wiecej nie powtorzy :P
ww200
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 25 paź 2008, 23:00

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: ww200 »

Przy centralnym zamku masz hermetycznie zamkniętą elektronikę.W środku obudowy masz płytkę drukowaną na której często pojawiają się zimne luty a nawet brak ścieżek.Ostatnio przerabiałem ten temat u siebie w efekcie czego znalazłem 4 zimne luty i brak 2 ścieżek na płytce.Teraz wszystko gra i buczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: Lucas »

no ja właśnie będę musiał sobie te mikrostyki ponaprawiać, ale nie czuję się chyba na siłach z moimi umiejętnościami ;/
Lutować diody to można, ale jak mam rozebrać zamek i się bać że coś zepsuję to kiepsko to wygląda ;/
Może ktoś zrobi jakiegoś manuala :D ?
kret602
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2009, 18:40

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: kret602 »

No świetnie bardzo pomocne linki od ww200 !!!SUPER!!! jednak wydaje mi sie ze to robota nie na zime Przyjdzie Lato trzeba bedzie siąść z browarem i zaczac dlubac. Dziwne jest tez to ze po nacisnieciu przycisku na kluczyku centralny dziala normalnie. Nie mysle ze temet sie udał i rozwiazanie po czesci znalezione. Wystarczy teraz tylko zacząc dłubać. Dzieki wielkie Panowie:)
Awatar użytkownika
Robo
Zasłużony
Posty: 416
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49

[1M] Zamykanie drzwi od środka

Post autor: Robo »

Może być jeszcze jedna przyczyna: uszkodzony przewód pomiędzy drzwiami a karoserią. Miałem dokładnie taki sam objaw tylko z przednimi drzwiami, wymiana przewodu pomogła
Moderacja jest wtedy, kiedy ja cenzuruję, a cenzura wtedy, kiedy mnie moderują.
ODPOWIEDZ