[1L] Podświetlanie licznika

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: dany_2 »

Mam zamiar wymienić sobie podświetlanie licznika ale jest problem mianowicie nie miałem jeszcze okazji wykręcać licznika, czy ktoś z was miał styczność z takimi żarówkami potrzebuję jakąś fotkę tych diodek i może jakiś rozmiar ewentualnie jakiś model czy coś w tym stylu. A przy okazji przy wymianie żaróweczek w liczniku potrzeba zdejmować cały licznik czy jest może jakieś inne dojście ??? proszę o szczegółowa odpowiedz :-P
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: szparagb »

Tu będziesz miał odpowiedź na część swoich pytań viewtopic.php?t=1605&highlight=ramka
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: dany_2 »

No ok to już wiem jak zdemontować licznik a teraz pozostała kwestia żarówek. Może ktoś powiedzieć coś na ich temat ???
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: szparagb »

Jeśli chodzi o żarówki to będą z taką oprawką http://www.allegro.pl/item791220312_zar ... garow.html o ile dobrze pamiętam. W aukcji jest napisane, że pasują do Golfa 2 więc to będą tego typu
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: dany_2 »

szparagb pisze:Jeśli chodzi o żarówki to będą z taką oprawką http://www.allegro.pl/ite...ow_zegarow.html o ile dobrze pamiętam. W aukcji jest napisane, że pasują do Golfa 2 więc to będą tego typu

Ok dzięki wielkie a ostatnie pytanie ile sztuk żarówek wchodzi do podświetlenia licznika???
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: elvis17elvis »

Witam.
A jak jest rozwiązane podświetlanie zegarów w 1M? Ostatnio sie zastanawiałem na zmianie podświetlenia tablicy zegarów na kolor niebieski a wskazówki zostawić na czerwono. Chce takiego efektu jak w passatach.. jest to do zrobienia czy się nie opłaca? ktoś coś wie na ten temat?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: szparagb »

dany_2, 4 szt. tam są - 3 od góry oświetlają cyferblaty, jedna od środka zegarek.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: dany_2 »

ok dzięki wielkie. za kilka dni dodam fotki z efektami mojej pracy :-D
boban61

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: boban61 »

Witam ,


Mam podobny problem , wymienilem 3 zarowki gorne w liczniku ale najwidoczniej przeoczylem zarowke podswietlajaca zegarek ktorego na ta chwile w nocy nie widac ( mimo iz 3 czerwone lampki swieca na maksa ) Czy w moim modelu Toledo zegarek jest tez fabrycznie podswielany i wystarczy wymienic jakas zarowke .Prosze o szczegoly.
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: Radar »

jest taka sama żarówka na podświetlenie zegarka (wyświetlacza komputera MFA) jak do podświetlania licznika.Ja wymieniłem wszystkie na zamienniki LED i jest super.
boban61 Radzę przedstawić się w tym dziale (Regulamin do poczytania) , link poniżej
viewtopic.php?t=12&postdays=0&postorder=asc&start=2600
i Regulamin do poczytania bo można szybko załapać niespodzianki od moderatorów.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
ODPOWIEDZ