[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
felo18
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:59

wolne obroty na klimie

Post autor: felo18 »

Witam Wszystkich na forum
Mam pytanko .Seat toledo 1996 1.8 benz + gaz ,
Auto chodzi generalnie ok ,jest tylko jeden problem .
Na ciepłym silniku obroty są normalnie w okolicy 900 ,ale po włączeniu klimy spają na 500 i niżej, sytuacja istnieje na benzynie i gazie tak samo ,przy ostrym hamowaniu silnik nawet gaśnie ,krokowy wymieniałem rok temu , dzisiaj sprawdzałem i po odpięciu krokowego było tak samo. proszę o poradę co to może być .Mateusz
dulinm
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2009, 21:17

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: dulinm »

Witam,
Mam Tolka 1,6 ( 8 zaworowy) z silnikiem AKL i problem z falującymi obrotami. Wymienilismy kilka cześci które wyglądały podejrzanie - przewody, świece, cewka, czjnik temperatury. Wyczyszczona została przepustnica wraz z silniczkiem który jest przy niej - oczywiście potem została zrobiona adaptacja i dalej samochód faluje obraotami jak robił to wcześniej ( miedzy 750 - 810 obr.). Sprawdzaliśmy nawet kompresje w silniku - tak na wszelki wypadek - jest ok. Pytanie co jeszcze moge zrobić żeby mu się poprawiło.
Dodam jeszcze tylko że jak wlącze klime i obroty wchodzą na 900 to pracuje równo.

Pomysłów mi brak . Bedę wdzięczny za podpowiedzi
otoidzieon
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2009, 13:41

Falowanie obrotów

Post autor: otoidzieon »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum więc z góry przepraszam za błędy jakie mogę popełnić. Od 2 tyg. jestem właścicielem TOLEDO 1.6/100KM. Silnik ma tendencje do "falowania" obrotów na tzw. "luzie" czyli gdy nie jest na biegu. Szczególnie to widać gdy przygazuje go gdzieś do 4 tys. obrotów i puszczam pedał gazu. Wtedy obroty potrafią spaść do 0,3, czy 0,4 tys. obrotów i silnik przygasa po czym wraca do 0,8 - 0,9 tys.
Nie wiem czym może to być spowodowane. Proszę Was o pomoc.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2010, 23:27 przez otoidzieon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: tony »

po pierwsze :arrow: viewtopic.php?p=23596#23596
po drugie: masz włączoną klimę??
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
otoidzieon
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2009, 13:41

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: otoidzieon »

bez różnicy czy jest włączona klima , czy nie :(
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: kristof »

Przyczyn moze być wiele począwszy od przepływki na czujniku temp kończąc , zacznij od podpiecia pod vag
otoidzieon
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2009, 13:41

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: otoidzieon »

podpięty VAG wykazał tylko błąd 00668 Napięcie baterii (terminal 30), teraz to jestem całkiem w kropce ...
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: jarek_1981 »

mam to samo... ten typ tak ma :-D

viewtopic.php?t=1521
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: servicemen »

Co do błędu może masz słaby akumulator,posprawdzaj także masy i ładowanie alternatora.Falowanie obrotów to częsty problem i z reguły czyszczenie przepustnicy i adaptacja załatwiają problem, w linku który wkleił jarek 1981 opisałem swoje czynności i mnie falowanie nie dotyczy :-D
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

[1L] Nierówna praca silnika, falujące obroty

Post autor: jarek_1981 »

servicemen pisze:przemywam przepustnice środkiem w sprayu


jakiś konkretny środek czy co sie nawinie :-D zrobie próbę jeszcze raz... swoją drogą jeden kolega powiedział mi że ta przepustnica może wymagać nawet kilkukrotnej adaptacji po czyszczeniu... troche to abstrakcyjnie zabrzmialo...
ODPOWIEDZ