Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Toledo I generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Lucas »

Po zakupie zawsze trzeba jeszcze włożyć te parę setek, ale to chyba się i tak z tym liczysz
Awatar użytkownika
Misiek
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2009, 12:50

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Misiek »

Trzeba też wziąć pod uwagę, że nastoletnie auto za ok 5 tys. nie będzie idealne. Nie ma możliwości, aby zarówno technicznie i blacharsko było wszystko ok. No chyba, że samochód jest nowy, albo od handlarza (te zawsze są "idealne") ;-) Coś musi dolegać, chociażby ze względu na wiek. Opuszczony zderzak nie musi oznaczać dzwona, mógł się opuścić ze starości. Grunt, żeby nie był (samochód) przerdzewiały na wylot. Najdroższa (i najtrudniejsza) do "zrobienia" jest właśnie blacharka. Silnik i inne bebechy da się naprawić i będzie ok, a przerdzewiałej podłogi raczej się nie opłaca.
Więc obejrzeć nie zaszkodzi, jednak przy takim bądź co bądź starawym już aucie, nie ma co za bardzo wybrzydzać. Przy sprzedaży nic tak nie wkurza, jak klient, który chce kupić używane auto i spodziewa się, że będzie ono takie jak nowe z salonu. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: CYRULIK »

jakmic, nie wydzieraj sie :-/
pisz małymi literami
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
jakmic
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2009, 07:25

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: jakmic »

:mrgreen: jedna kupuje jutro peugota 306 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9894139
:lol: ale dzieki wam wszystkim za pomoc
:-P pozdrawiam :-) :-) :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: WOLF69 »

No nie moge <zygi> normalnie zal patrzec, niemca z hiszpanskim temperamentem zamienic na francuza. Dajcie spokuj, starszy, mniejszy,drozszy i bez wyrazu :-( ale ma pionka :-P
Lipa po calej linii :cry: Czarna rozpacz.
:mrgreen: Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pozadnych samochodow :-D
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Tomas »

No brecht na maxa, teraz sobie może odrazu zbierać kasiorę na części i mechaników :P
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: CYRULIK »

złamałeś zasade 3XF :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Lucas »

Szczerze Ci odradzam peugeota.
Moich 3 kumpli miało 306 w rocznikach od 1994 do 1998 i żaden już nim nie jeździ :P
Ten z 1994 roku poszedł parę miesięcy temu za 900 zł :P
Wszystko się sypie, a jak się sypie to dużo rzeczy jest dostępnych tylko w ASO ...
A Tolek to tolek - trochę dobierzesz z golfa, trochę z innego i jest gitara :D

P.S.
WOLF ja też Cię pozdrawiam :D
klekocix
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2010, 23:10

Zakup Toledo I

Post autor: klekocix »

Witam :)

To mój pierwszy post na tym forum :)

Ale do rzeczy:
Obecnie posiadam Opla Vectrę B 1.6 16v z gazem z 1998 roku (przed liftem).
Jednak zmiana mieszkania i dokupienie garażu wymuszają na mnie zmianę samochodu na diesla (na jazdę na benzynę mnie nie stać natomiast samochody z LPG mają zakaz wjazdu do garażu pod karą :( ).

Jako że VW czy Audi z silnikiem TDI są po pierwsze poza moim zasięgiem cenowym postanowiłem się rozejrzeć za samochodem Seat Toledo I TDI.

Pytanie w związku z zakupem:
- czy blachę tak samo mają podatną na rdzę jak Ople? (u mnie ruda zjadła tylne nadkola i dół drzwi kierowcy)
- czy silnik TDI to znany mi z posiadanego kiedyś Golfa 3 motor o oznaczeniu 1Z/AHU 90KM lub 110KM AFN?
- od którego roku mogę spotkać po maską kupowanego Toledo silnik 110KM i po czym to poznam?
- czy Toledo I to auto pokroju Golfa 3 czy raczej Passata B4?
- czy mechaniczne części z tych samochodów są wymienne?
- czy są jakieś typowe "upierdliwe" usterki lub niedomagania w Toledo? (np. bardzo złościły mnie w Golfie 3 TDI z 94' roku hałasy deski rozdzielczej i innych elementów plastikowych podczas jazdy na wybojach).
- jaką trzeba dysponować gotówką aby kupić sensownego Toledo I z silnikiem TDI? (nie starszego niż 1996 rok)

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieję że za kolejne pytania w sprawie Toledo I nikt mnie z forum nie wyrzuci :)
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Toledo I z silnikiem 1.9 TD(I)

Post autor: Lucas »

Najpierw przywitaj się tutaj.

Z tego co mi wiadomo to właśnie takie silniki były montowane. A AFN 110km to na pewno.

Toledo bazuje na Golfie, więc jest mniejsze od Passata.

Wiele części jest wymiennych, pasują od Golfa.

Przejrzyj dokładnie forum,a na pewno znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania, łącznie z opisem miejsc podatnych na rdzę 8-)
ODPOWIEDZ