Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo II z silnikiem 2.3

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
vega

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: vega »

Potrzebuję Waszej pomocy.

Zamierzam kupić Toledo z 1999r. 2.3 V5 150 KM
Doradźcie czy to dobry silnik, czy awarie są częste i jakie.
Proszę o wszelkie opinie.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 16:46 przez vega, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Martinez »

kup obecny numer Auto Świat. Jest tam ocena wszystkich pojazdów z pod bandery Seat. Bardzo pomocny poradnik.
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Bodek

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Bodek »

vega pisze:Zamierzam kupić Toledo z 1999r. 2.3 V5 150 KM
ja bym kupił 1,9 ARL :D tez jest 150 KM i mozna jeszc eto zchipować takze mocy przybędzie :D
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Tomek »

świetny wybór, Fajnie jeździ żaden diesel :-)
Bodek

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Bodek »

Tomek pisze:żaden diesel
polecałbym przejechać się obiema wersjami i wybrać według uznania który lepszy
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: kristof »

Jesli ktokolwiek z piszących tu wyżej z wyjątkiem Tomka jezdził jednostką 2.3 to nie powinien zastanawiac sie ani chwili
5ciastek

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: 5ciastek »

Witam, odświeżam temat i liczę na konstruktywne odpowiedzi.

Aktualnie jestem właścicielem dopieszczonej Vectry A c20xe (jakby ktoś nie wiedział 150KM).
Auto idealnie trafia w moje gusta, lecz już swoje lata ma.
Poszukuję czegoś 10 lat młodszego w rozsądnej cenie do 20.000zł.
Zainteresował mnie właśnie model Toledo II VR5 170KM, jako godny następca mojego Opla (wolnossąca, w miarę dynamiczna benzyna).

Prosiłbym znawców tematu o opisanie wad i zalet tego silnika, biorąc również pod uwagę, że jestem osobą dość dynamicznie/agresywnie jeżdżącą, a silnik będzie miał natrzaskane już co najmniej 150.000km.

Pękająca głowica? Szybko poddające się pierścienie? Przekręcające się panewki? Nietrzymanie mocy? Pękający rozrząd? Horrendalne ceny części?
Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: maniekmc »

Cytat z tygodnika "Motor" nr:49/2009

"...Silniki 2,3 V5 trudno uznać za udane- jeżdżą gorzej niż 1,8T, a palą dużo więcej...
...Silnik V5 oprócz pięknego brzmienia, nie ma wielu zalet. Do jego usterek należą problemy z układem zapłonowym objawiającym się nierówną pracą, a spalanie jest wysokie jak na moc.
... Pojawiają się również problemy z osprzętem, brudne przepustnice, uszkodzone przepływomierze i sondy lambda..."

Wiadomo też,że ludzie tym jeżdżą :-P i jedni sobie chwalą a inni nie- wybór zawsze należy do kupującego
[center]Obrazek[/center]
Krzyś V5
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:07
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Krzyś V5 »

Dobrze napisał mój poprzednik,jeden będzie sobie chwalił a drugi narzekał,powiem z własnego doświadczenia,jak dla mnie jazda takim autkiem to sama przyjemność co zaś do spalania,każde autko spali jak mu się pociśnie,ja swoim jeże różnie i jakoś nigdy nie przewaliłem 10l/100km,za to frajda z jazdy niesamowita,zawieszenie jest troszkę utwardzone ,ale za to trzyma się w zakrętach,na awaryjność swojego nie narzekam,jak do tej pory to chodzi jak marzenie,jeśli miał bym doradzić to szukaj wersji 170 konnej,ten sam silnik jedynie ma 4 zawory na cylinder.
Awatar użytkownika
Pinio Gdynia
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 14 sie 2009, 17:56

Toledo II z silnikiem 2.3

Post autor: Pinio Gdynia »

generalnie ja również polecam:) ostatnio problem, które mam związane są z poprzednim włascicielem który zamiast się przyłozyc i zrobić dobrą robote to odwalił fuche a ja teraz mam problem;/ ale sama jazda jest niesamowita:) daje rade:) jednak przedmóca miał duzo racji mówiac o 170 wersji:)
taki piękny dźwięk, nie potrzebna Ci muzyka...
ODPOWIEDZ