Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: kristof »

8-) :lol:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Postanowiłem dzisiaj zabrać się w końcu wbrew wszystkiemu za uszczelnienie drzwi w Tolku :) Musiałem poprawić drzwi kierowcy, bo po pierwszym uszczelnieniu troszeczkę jeszcze ciekło. Poza tym to co zobaczyłem w drzwiach pasażera po stronie kierowcy mnie z lekka zatkało... Zresztą każde drzwi taki piękny widok miały...

Oto drzwi od pasażera za kierowcą - na dole widoczna jest mokra plama.
Okazało się przy próbie demontażu całego boku wylała się woda która była w drzwiach.
Przynajmniej uszczelkę mam dobrą :D
Obrazek
P.S. O tak ta łyżka w tle była bardzo pomocna :D Barowałem się z tymi drzwiami wyjątkowo z 5 minut zanim osłonę zdemontowałem :D

A oto pozostałe piękne widoki:
Obrazek

Obrazek

Tutaj z kolei w czerwonej obwolucie widać że woda wydostawała się również spod głośnika, poza tym w kilku miejscach woda płynęła w moim przypadku spod nitów (tych od blachy oraz głośników) i spinek podtrzymujących kable.
Obrazek

Drzwi pasażerskie po stronie kierowcy :D W tych rowkach zbierała się woda i poniekąd dlatego nie spłynęła mi na progi...
Obrazek

Głównie obklejałem ranty blachy na dole i głośnik na połowę średnicy po rantach. Poza tym właśnie te nieszczęsne nity i spinki, ale to nie wszystkie.

Obrazek

Obrazek

Wszystkie drzwi założone, Tolas gotowy :) Przynajmniej jeśli chodzi o drzwi.
Obrazek

EDIT - 21.04.2009r.

Dzisiaj powyciągałem wsio z Tolka, no i miałem tam galante bajoro.

Obrazek

Obrazek

Jutro konkretne suszenie wygłuszeń i tapicerki, poza tym upiorę sobie wszystkie fotele etc i ładnie wsio zakonserwuję :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

lechac pisze:kurde masz talent do rozbiórki ciekawe jak ci pójdzie skladanie :?: powodzenia
Składanie tak samo jak rozbiórka :D ...ale nie dziękuję ;)

Sony oszalałeś :D

No akurat dzisiaj miałem napad szału jak się zawiesiłem na demontażu podłokietnika i siedziałem przy tym z pół godziny minimum, ale po Łomży mi przeszło :D

Robo pisze:Sony za dużo ksiązek z Adamem Słodowym :-D

eee tam :) Każdemu polecam takie majsterkowanie :D

A poniżej małe suszenie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sajrus
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 31 maja 2009, 14:54
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sajrus »

Witam. Chciałem dodać swoje 3 grosze w tym temacie. Tak jak wy mam podobny problem z tym że wody w środku jeszcze podkreślam "jeszcze" nie miałem nie wspominając o takich powodziach jak wy. Natomiast problem widzę że narasta i to tylko kwestia czasu kiedy będę miał powódź. Ja niestety nie mam czasu się bawić w rozbieranie zakładanie foli czy coś dlatego zadzwoniłem do seata w Bytomiu, znają problem i naprawiają go rozbierając drzwi i uszczelniając silikonem. 75zl kosztują jedne drzwi. Komplet 300zl czas pracy około 4h. Kolega miał podobny problem zrobili mu tam i zrobili mu dobrze, jak narazie nie ma z drzwiami bocznymi już problemów a ulewy są spore ostatnio ;] Także ja wole zostawić to fachowcom aby problem nie powrócił.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

nowa uszczelka(taka od okien) na boczek od kierowcy, silikon mnie wnerwiał, bo za każdym razem trzeba było odrywać i nakładać na nowo

Obrazek
dosyć łatwo się przykleja, uszczelka typu "P"

Obrazek

Obrazek
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: mlody158 »

najlepiej jest kupic proszek do uszczelaniania chłodnic itp ściągnąć uszczelke od szyby nasypac proszku, postawić autko na słońcu i polewać wodą, po pewnym czasie sie uszczelni i można zapomnieć o przeciekaniu do następnego rozbierania boczka. Tania i dobra metoda.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: koti »

A nie pozapychają się dolne odpływy w drzwiach??
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bartek »

mlody158 pisze:najlepiej jest kupic proszek do uszczelaniania chłodnic itp ściągnąć uszczelke od szyby nasypac proszku, postawić autko na słońcu i polewać wodą, po pewnym czasie sie uszczelni i można zapomnieć o przeciekaniu do następnego rozbierania boczka. Tania i dobra metoda.

a spraktykowana, bo drzwi to raczej z chłodnicą mało mają wspólnego :-D
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
richi
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:33

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: richi »

Witam kolegow,

niedawno sie witalem jako nowy uzytkownik, dzis juz prosze o pomoc. ja sam nie mam warunkow ani czasu i zdolnosci aby bawic sie w uszczelnianie drzwi samemu. Zna ktos dobry warsztat (Krakow lub okolice) ktory potrafi mi to porzadnie zamontowac i doprowadzic Tolka do normalnego uzytku, czy zostaje mi tylko zdac sie na umiejetnosci ASO w Krakowie?
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: maniekmc »

[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ