Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo II z silnikiem 1.6

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Andy24

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Andy24 »

Witam wszystkich forumowiczów
Mam na imię Andrzej i jestem zainteresowany kupnem Seacika II najlepiej benzyna (małe przebiegi). Trafiłem na ogłoszenie które mnie zainteresowało

http://www.autogielda.pl/sprzedam_seat_ ... T9CRP.html

Co o tym myślicie? Wiem że ciężko ocenić samochód na podstawie kilku zdjęć, dlatego za każde uwagi będę bardzo wdzięczny.
Zaskoczeniem jest napewno przebieg auta 64 tys km w 9 letnim aucie to żadkość, co o tym sądzicie? Czy i gdzie ewentualnie można sprawdzić autentyczny przebieg? Na co powiniennem zwracać uwagę przy oględzinach?

Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 16:55 przez Andy24, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Lucas »

Wygląda ładnie, ale to tylko zdjęcia.
Dziwne, żeby samochód przejeżdżał 6, czy 7 tysięcy rocznie, ale czasem się zdarza...
Jeśli chcesz go oglądać, weź człowieka z VAG'iem, może jakieś błędy wyskoczą.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Tomas »

No dla mnie to jakaś podejrzana sprawa :/
Sądząc po wyglądzie autka (alusy, aluminiowe dywaniki w środku), to nie jest to autko jakiegoś dziadka co robi 6-7tys km/rok. Dziadki kupują autka w standardzie i nie kupują alusów heheh Jakby nawet jakiś dziadek nim jeździł, to silnik na bank byłby zamulony i jeszcze ta pojemność 1,6 :/ Raczej na 90% byłbym skłonny stwierdzić, że z tym przebiegiem jest coś kręcone. Autko z tego rocznika przy normalnym użytkowaniu powinno mieć 100-150tys nakręcone.
Druga sprawa. Jak już zdecydowałeś się na benzynkę, to szukaj silnika 1,8 20V. W spalaniu mała różnica, a autko zupełnie inaczej jeździ :)

Jak w benzynce to bardziej celowałbym w coś takiego
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9142904
;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Daro_70 »

Witaj Andy24. Patrząc na fotki Tolek naprawde ładny ale gostek nieco przekolorował bo tapicerka nie jest welurowa tylko zwykła materiałówka. Na zdjęciach też nie widać
czy ma pełną elektryke, napewno przednie szyby ale lusterek już nie widać. niby są to pierdoły ale jakąś tam kaske człowiek wywali i chciałby żeby było jak najlepiej wyposażone. Osobiście mam takiego samego Tolka tylko w innym kolorze co prawda nie mam klimy ale szyber ale co tu wymagać mój kupiłem w tamtym roku i kosztował 4tyś. mniej z przebiegiem 94400. I powiem Ci że nie narzekam, autko całkiem żwawe tyle że trzeba go troche wysoko kręcic w przeciieństwie do diesla. Wracając do tematu to jeżeli nie masz jakiegoś tam doświadczenia to weź z sobą kogoś kto się troche zna bo będziesz płakał że taki ładny a potem....(tak było u mnie z poprzednim autkiem)
Z tego co mi powiedzieli w serwisie seata, że niby vag-iem nie dojdzie się do licznika a zeby sprawdzić przebieg. Tak czy siak zdjęcia nie oddadzą jego rzeczywistego stanu. Weź kogoś z sobą a najlepiej wydaj pare stówek i jedź nim na stacje diagnostyczną a zobaczysz co w nim piszczy. Uwierz mi nie są to puste słowa teraz wydasz będziesz miał spokuj potem. Nie jeden z nas wstydzi się powiedzieć że dał ciała kiedyś tam z kupnem autka. pozdrawiam i powodzenia ;-)
Ps. osobiście jak miałbym taką kaske to wolałbym autko z linku który podał Tomas.
Andy24

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Andy24 »

Witam ponownie

Macie racje jak już wydawać 20 k to lepiej być pewnym, więc wybiorę sie na diagnostykę. Szkoda tylko ze nie są oni w stanie ocenic faktycznego przebiegu (można sie sugerować zużyciem części ale jednak) Co do tego linku który podał Tomas bardzo ciekawy model też wolałbym 1,8 20 V ale problemem jest odległość. Jestem z dolnośląskiego więc narazie szukam czegoś w okolicy.

Za wszystkie odpowiedzi serdeczne dzięki
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: dany_2 »

sprawdź w jakim stanie jest kierownica, gałka zmiany biegów nakładki na pedały gazu hamulca i sprzęgła rączka od ręcznego w jakim stanie jest fotel kierowcy. Na podstawie tych elementów można mniej więcej ocenić czy licznik był kręcony. Jeśli te elementy są zniszczone lub lekko powycierane to miałeś kręcony licznik. Zwróć na to uwagę.
Bodek

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Bodek »

dany_2 pisze:kierownica
przede wszytkim
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Tomas »

Andy jak chcesz sprawdzić przebieg autka, to trzeba sprawdzić to w servisie. Oni tam muszą prowadzić jakąś komputerową książkę gwarancyjną i każda wymiana i przegląd jest tam z opisanym stanem licznika. Mój szef tak kiedyś kupił 3-letniego Passata w dieslu z przebiegiem 90tys km (świeżo sprowadzony), a przy wymianie rozrządu w serwisie mu powiedzieli, że ostatni przegląd to auto miało w Niemczech pół roku wcześniej przy stanie licznika 230tys km :lol:

a co byś powiedział na dieselka?
np. http://moto.allegro.pl/item684711326_se ... ronic.html
z dolnośląskiego :D
215tys km dla diesla to nic. Drugie tyle jeszcze przejeździ. No a przebieg w tym przypadku jest realny :)


łooooo a zobaczcie tego
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9190695
pierwszy raz widzę, żeby tolo 1M miał fabryczne navi
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: kristof »

Przebiegu tego rocznika nie sprawdzisz w serwisie jedynie mozesz zadzwonic do ASO z którego ma pieczatki w ksiązce o ile taka ma ,

Ten drugi link coś mi przekładką pachnie ale moze sie mylę[/quote]

poza tym odradzam 1.6 pali tyle co 1.8 a słabszy motor
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Daro_70 »

Tak dodam na koniec że sama kierą to bym się do końca nie sugerował bo każdy kto ma tolka nie w wersji signo, to wie że jest słabej jakości tworzywo. Acz kolwiek rzeczywiście inne elementy mogą wiele powiedzieć o przeszłości autka.
ODPOWIEDZ