Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Panel climatronic

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
Pablo_0043
Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 20:07
Kontakt:

[1M] Panel climatronic

Post autor: Pablo_0043 »

Cześć. Tak jak w temacie. Chodzi o Tolka 1M. Ostatnio panel od climy zrobił sie praktycznie nie czytelny. Nie raz jest tak że normalnie wszystko widać a nie raz że praktycznie nic lub ewentualnie nie które kreski są widoczne. Ogólnie nawiew, klima wszystko sprawne. Tylko ten wyświetlacz...
Jakieś propozycje co z tym zrobić? Dlaczego tak się dzieje?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 14:20 przez Pablo_0043, łącznie zmieniany 2 razy.
>>Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno.. a Opla?? Bo ma poczucie humoru<< :)
Awatar użytkownika
Robo
Zasłużony
Posty: 416
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49

[1M] Panel climatronic

Post autor: Robo »

Najprawdopodobniej pada wyświetlacz. Koszt modułu sterującego od 300 zł na Allegro do ok 2000 w ASO
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Panel climatronic

Post autor: Tomas »

Tak jak Robo napisał. Na alledrogo używka w granicach 200-300zł, ale najpierw spróbuj przeczyścić styki w kostce za wyświetlaczem (trzeba wymontować panel). Gdzieś czytałem, że potrafą się zasyfić czy zaśniedzieć i takie podczyszczenie załatwia sprawę. Jak to nic nie da, to załatwiaj sobie działającą używkę z allegro :)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
Pablo_0043
Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 20:07
Kontakt:

[1M] Panel climatronic

Post autor: Pablo_0043 »

tak wiec panel idzie do wzmiany..
wie ktos jak go zdemonowac.. :?: bo auto rodzicow i nie chce niczego uszkodzic
>>Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno.. a Opla?? Bo ma poczucie humoru<< :)
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Panel climatronic

Post autor: Tomas »

a to jest pytanie za 100 punktów, bo też mam podobny problem z moim wyświetlaczem climatronic i jak na razie nie wiem jak się za to zabrać. Boję się, że jak się za to zabiorę, to więcej uszkodzę niż naprawię ;)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: koti »

Znalezione w necie ale jeszcze nie sprawdzone:

Najpierw odkręcić popielniczkę. Nad popielniczka jest jedna śrubka od ramki, którą trzeba odkręcić. Później trzeba wyjąc radio i powyjmować guziczki od awaryjnych i tylnej szyby i delikatnie wyjąć cala ramkę. Po zdjęciu ramki pokazują się śrubki od panela klimy.

Sprawdzał to ktoś?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M] Panel climatronic

Post autor: sroczkin »

witam
nie wiem czy to jeszcze komuś potrzebne ale ja miałem podobny przypadek tylko ze u mnie w wyniku nieszczesliwego wypadku pękł i wylał sie wyświetlacz zakupłlem używke na allegro za 180 zl demontarz w miare prosty ale jesli ktos ma radio orginal to bez kluczy do radia sie nie obejdzie robimy tak otwieramy popielniczke i tam wewnatrz jej odkrecamy 2 sroby nastepnie demontujemy radio po bokach ukaza nam sie 2 kolejne sroby odkrecamy je i wtedy powoli wyczepiajac z zatrzaskow zdejmujemy ramke nie trzeba zdejmowac goziczkow gdyz one trzymaja sie same w sobie a ramka tylko robi otoczke wokol nich po zdjeciu ramki ukaza nam sie 2 sroby po bokach panelu climatronika odkrecamy je i wyjmujemy panel z tylu podlaczone so do niego 3 kostki ot cala polityka ale tylko dla tych co jak ja maja radio nie fabryczne sroby mocujace zaslepki trzymaja tez ramke do orginalnego potrzeba specjalnych kluczy do demonarzu radia mozna je nabyc na allegro lub podjechac do sklepu gdzie montuja radia i zrobic kocie oczy do pracownika :roll:
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Panel climatronic

Post autor: WOLF69 »

sroczkin, masz całkowitą racje, nic dodac nic ujać, Ja ostatnio wymieniałem tą ramkę bo poprzedni właściciel(jakis amator) połamał ją przy wyjmowaniu czy coś tam grzebał.

Piękny opis, nadaje sie do otwarcia nowego działu z krutkimi poradami i pomocami technicznymi tego typu. Pozdrawiam ;-)
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Panel climatronic

Post autor: koti »

Instrukcja jak zdemontować panel climatronica LINK
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Panel climatronic

Post autor: kornat »

Tak z ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy jest podświetlany LED'ami i czy żarówkami panel climatronika oraz reszta podświetlenia?
ODPOWIEDZ