Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Brak świateł drogowych

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
ODPOWIEDZ
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

[1M] Brak świateł drogowych

Post autor: mlody »

witam. normalnie myslalem ze wyjde z siebie dzisiejszej nocy :evil: wybralem sie ze znajomymi na impreze w Wildze (trasa na Pulawy) i tuz przed imprezą zrobilem postuj by zalatwic swoje potrzeby. no i gdy zapakowalismy sie do samochodu, odpalam silnik i probuje wlaczyc swiatla drogowe a tu nici :evil: w pierwszej chwili myslalem ze komputer nie zalapal bo juz tak mialem i wtedy wystarczylo ze zamknolem auto z kluczyka i pilotem otworzylem, lecz nie tym razem :-( nie wiem co sie stalo a tym bardziej dlaczego. malo tego w drodze powrotnej zatrzymala mnie policja i powiedzieli ze bedzie mandat, no i zaczelem sie z nimi troche klucic bo awaria powstala kilka godzin wczesniej i ze jak wyjezdzalem z domu to bylo wszystko oki. skonczylo sie na tym ze swiatla dlugie przerobilem na drogowe i obylo sie bez mandatu :-)

i pytania: czy mieliscie cos podobnego? co ewentualnie moglo sie popsuc? :-( czy to mozliwe ze poszlo mi tylko magiczne pokretlo od wlaczania tych ze swiatelek?

ps bezpieczniki wszystkie sprawdzalem i są dobre
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2010, 22:02 przez mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jeleń
Forumowicz
Posty: 182
Rejestracja: 29 paź 2008, 09:39
Kontakt:

[1M] Brak świateł drogowych

Post autor: jeleń »

światła drogowe to długie, a tobie za pewne chodzi o światła mijania :idea:
jeleń
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

[1M] Brak świateł drogowych

Post autor: mlody »

te do jazdy dziennej :-P mi sie popsuly
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Brak świateł drogowych

Post autor: gurszczak »

wg mnie cos z wlacznikiem świateł zawsze mozesz podłaczyć pod VAGa i powinno cos pokazać.

PS. Takie tematy zamieszczamy w elektryce :evil: :evil:
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

[1M] Brak świateł drogowych

Post autor: mlody »

rozebralem i sprawdzalem.... i wychodzi na to ze musze kupic te magiczne pokrętlo
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
szogun952
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2016, 21:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Żary

[1M]Światło drogowe

Post autor: szogun952 »

Witam, przechodzę o poradę, bo już nie mam pomysłów co mam z tym zrobić. Mianowicie chodzi o prawe światło drogowe, nie świeci. Sprawdzałem bezpieczniki, wymieniałem je, wymieniałem żarówki i tak nic. Nie wiem co może być nie tak, a nie mogę znaleźć żadnego schematu elektryki. A tak pobocznie zahaczając elektrykę, nie włącza się światło wewnętrzne tylko i wyłącznie przy otworzeniu drzwi kierowcy :566: .
Pozdrawiam :>
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M]Światło drogowe

Post autor: asteriks »

A co w ramach tego sprawdziłeś oprócz wymiany?
Multimetr w rękę i:
- napięcie na bezpieczniku światła prawego - jeżeli brak to winny włącznik/okablowanie pod kierownicą
- jeżeli napięcie jest w bezpieczniku, to sprawdź napięcie na wtyczce żarówki -> jeśli nie ma, to kabel idący od bezp do świateł przerwany

Tym sposobem zawęzisz pole, gdzie jest możliwa usterka.
Obrazek
ODPOWIEDZ