Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] SWAP 1.8 20V

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
ODPOWIEDZ
Pjoter_s
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2024, 17:58
Auto: Seat
Model: Toledo
Skąd?: Sanok

[1M] SWAP 1.8 20V

Post autor: Pjoter_s »

Witam
Posiadam Seata Toledo 2 z silnikiem 1.6 Sr 100 koni
Kupiłem na przeszczep Leona z 2000 roku z silnikiem 1.8 20v. Chciałbym dopytać czy ktoś wykonał taką operację i czy muszę zmieniać wiązkę kabli, gdyż zauważyłem że w moim 1.6 przepływka jest na 4 piny a w Leonie 1.8 jest na 5 pinów.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: SWAP 1.8 20V

Post autor: DzieX »

Najlepiej wstawić cały silnik z wiązką. Wiązka jest oddzielna dla silnika i oddzielna dla wnętrza. Powinno z grubsza pasować. Schematy znajdziesz programie ELSA.
Pjoter_s
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2024, 17:58
Auto: Seat
Model: Toledo
Skąd?: Sanok

Re: SWAP 1.8 20V

Post autor: Pjoter_s »

A jeśli chodzi o dźwignie zmiany biegów, zostaje tylko wymiana ? W toledo mam na sztywnej dźwigni a w tym silniku 1.8 jest na linkę.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: SWAP 1.8 20V

Post autor: DzieX »

Musisz sprawdzić porównując skrzynię. Ja nigdy na sztywnej dźwigni w 1M nie widziałem. Ale na Twoim miejscu wstawiłbym linki - znacznie lepiej i przyjemniej to chodzi. Musisz do tego zdemontować wydech. Od góry pod mieszkiem są nakrętki. Nie wiem czy dasz radę odkręcić bez demontażu tunelu środkowego - musisz zobaczyć.
ODPOWIEDZ