Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Bodek

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Bodek »

Dziś Tolek pojechał na:
1. Regenerację turbo,
2.Wymianę oleju + filtr
3. Ustawienie zbieżności
4. Wymiana gumy na przegubie.

Cenę podam w następnym tygodniu. Pewnie będzie niekiepska.
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: toledziak95 »

Dziś rozebranie licznika, zawyżał o 20 km/h, teraz zawyża jakieś 5 km/h, przy okazji połamałem mocowanie wskazówki przy zdejmowaniu... No i nasmarowanie linki napędu prędkościomierza... wyjęcie lewej lampy przód, dziwnym trafem bez uderzenia w lampę nie świecą żarówki...;]
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: bartek »

wymienione mocowania amorków z łożyskami przód - FEBI, gumy stabilizatora - FEBI koszt części po rabatach 150zł
robota swoja :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: szparagb »

Wczoraj wziąłem się za zbiornik od spryskiwaczy bo gdzieś mi przeciekało. Przeciek udało się zlikwidować, niestety chyba pompkę szlag trafił, a działała. Dziś rozebrałem tylne lewe drzwi celem wkręcenia tego dzyndzla od blokowania drzwi - udało się tym razem i nic nie popsułem :mrgreen: . Teraz czas na tylną prawą szybę, czemu nie działa.

[ Dodano: 2009-05-24, 21:03 ]
Pompka od spryskiwaczy zaczęła działać. Tylko coś słabe ciśnienie jest i nie wiem czemu mi się płyn z przewodów cofa. Na szybę nie starczyło czasu - wyszło, że wiązkę muszę nową pociągnąć.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: koti »

Dzisiaj rano zajechałem do roboty, patrzę a tu prawie kapeć w tylnym prawym kole, zszedłem po godzinie i totalny kapeć, no to za pompkę i dymać. Dojechałem jakoś do wulkanizatora ale okazało się że tylko zawór do wymiany. A już myślałem że oponka przebita.

Koszt wymiany z ponownym wyważeniem - 10 zł
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

Dzisiaj sobie blendę wymieniłem, no i poza tym wgniecenie wyklepałem. Jeszcze papier wodny wziąłem i musiałem cosik zrobić z rysą przy drzwiach kierowcy (powstała po tym jak fotel wkładałem do auta z pamiętnej walki z wodą :) )...
motyka8

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: motyka8 »

Dzis wymienilem sobie olej w skrzyni biegow i radze kazdemu to zrobic kto jeszcze tego nie robil.
adamwwy

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: adamwwy »

Dziś wymiana prawego przegubu wewnętrznego... oby nigdy więcej mnie to nie spotkało
Awatar użytkownika
marcinjanowski
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:29
Kontakt:

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: marcinjanowski »

Dzis w koncu zadziałała klimatyzacja :) - wymiana sprezarki, odgrzybienie, napelnienie, proba szczelnosci - 900zł - efekt.. wczorajszy upał super chłodek w srodku ;)
Awatar użytkownika
sobieraj10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:15

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: sobieraj10 »

Dziś wymieniłem przegub wewnętrzny, bo sie posypał i mam nadziejee ze przestanie mi auto wibrowac. Wymieniłem równiez tuleje wachacza z przodu i klocki hamulcowe przód.

Koszt: PRzegub 165zl+100 robocizna(po znajomosci) + 2Tuleje 50zl+ 50zl robocizna + 100zl klocki =465zł
ODPOWIEDZ