Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Zdjęcia na forum - instrukcja

Ważne! Przeczytaj zanim napiszesz.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Zdjęcia na forum - instrukcja

Post autor: DzieX »

Jeśli chodzi o udostępnianie zdjęć na forum to ja najlepsze doświadczenia mam z serwisem https://imgur.com bo zdjęcia wrzucane lata temu nadal są dostępne. Alternatywnie można korzystać z https://postimages.org/. Tu jednak omówię imgura.

Najlepiej hostować swoje zdjęcia na swoim prywatnym koncie bo ma się nad nimi kontrolę. Można wybierać wiele rozmiarów miniatur itp. Zakładania konta nie będę opisywał bo każdy sobie tutaj poradzi. Przejdę od razu do miejsca gdy konto już mamy.
Na stronie głównej klikamy w w górnym prawym rogu w nazwę swojego konta. Rozwinie nam się menu, z którego wybieramy "images"
Obrazek

Aby dodać zdjęcia możemy je przeciągnąć gdziekolwiek na obszar strony, kliknąć "Add images" lub jeśli mamy obrazek w schowku to nacisnąć ctrl+v na klawiaturze
Obrazek

Możemy też wybrać opcje uploadu takie jak docelowy album lub automatyczną zmianę rozmiaru zdjęcia
Obrazek

Na liście obrazków możemy z górnego menu wybrać opcję filtrowania po albumach / zdjęć nie będących w żadnym albumie / dodania nowego albumu
Obrazek

Możemy też wybrać akcję po kliknięciu zdjęcia:
  • View Image Info pokazuje właściwości obrazka
  • Generate Image Links pozwala na wygenerowanie linków do zaznaczonych obrazków
  • Pozostałe dwie opcje myślę, że są zrozumiałe
Obrazek

Właściwości obrazka pozwalają na wybranie jak duża ma być miniatura oraz różnych form linków. Nas interesuje bbcode lub linked bbcode (po kliknięciu w obrazek przejdziemy do strony obrazka na imgur.com)
Obrazek

Generate Image Links pozwala na wygenerowanie linków do zaznaczonych obrazków. Zaznaczamy kolejne z nich i klikamy done.
Obrazek

Pojawi nam się okno gdzie możemy wybrać typ linku oraz rozmiar zdjęcia
Obrazek Obrazek

Skopiowane kody wklejamy na forum i działa :)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Zdjęcia na forum - instrukcja

Post autor: DzieX »

Alternatywą jest używanie wtyczki do serwisu imgur.com
Możemy szybko przeciągać zdjęcia i zostaną one dodane do konta klubowego na imgur a linki pokazywane będą w oknie edycji posta tak jak na poniższych obrazkach. Zachęcam jednak do używania pierwszej metody ponieważ jak wspomniałem macie wtedy kontrolę nad swoimi zdjęciami.

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ