Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] ASZ z wirusem - ograniczenie mocy

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

toledo II asz z wirusem - ograniczenie mocy

Post autor: Roxon40 »

Cóż ja zaczynałem od 23 KM, potem 75 KM potem 110/115 KM i skończyłem na 155 KM. Tak że albo zmniejsz mu moc, albo kup male auto do nauki. A co do popisów moc nie ma znaczenia. Nie będzie odpowiedzialny to i słabym samochodem się rozbije. Nie mniej tego nie przeskoczysz, bo wiek koledzy i chęć pokazania się to jest urok młodości. Dobrze by było go dobrze wyedukować, albo pokierować się pomysłem irocketa.
mimix
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2019, 20:59
Auto: Toledo Ii
Model: 1.9 Tdi asz
Skąd?: Walbrzych

toledo II asz z wirusem - ograniczenie mocy

Post autor: mimix »

rozwiązanie z kodowaniem na manuala i automat - to może być to

Bartek26 poczytam i odezwę się.

czy mu dam auto czy nie to też nie jest rozwiązanie - toledo mogę sprzedać a syn jest dorosły więc i tak kupi jakieś auto.

to mam sprawdzone, na bieżąco wymiana oleju, klocki, tarcze itp więc znam to auto jak własną kieszeń
problem jest ze moment jaki ma jest tak duży że czuć jak "wyrywa" kierownice - ktoś kiedyś przesadził z kręceniem tego silnika
ale dzięki TCS jakoś da się sprawnie tym jeździć.

dużo jeździłem 1,9 tdi 90 - 110 KM i taka moc wystarczy
rozbić się można nawet maluchem mając tylko 24 KM ale to nie jest żadne tłumaczenie

po prostu taka moc jaka mam teraz w toledo nie jest potrzebna - z chęcią bym się zamienił na słabsza wersję dlatego rozwiązanie z kodowaniem - jak dobrze zrozumiałem przez VAGA drugiej mapy jest idealnym wyjściem

zostawić taka moc jak ktoś kiedyś będzie chciał ale domyślnie jeździć bardzie " cywilna wersja"
ODPOWIEDZ