[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Poszła turbina

Post autor: DzieX »

Z 3 na 5 załatwiło turbinę? :lol: Robi was w balona.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

Nie no bezczel niezły z niego :shock: Niech sobie auto zabiera i oddaje kasę albo naprawia we własnym zakresie skoro takie cyrki odstawia :)
Rafal1244
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 27 gru 2015, 12:11
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,9 ASV
Skąd?: Żywiec

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Rafal1244 »

Witam. Mam problem z turbo a może bardziej mnie to denerwuje. Poprostu jest głośnia jeżdżę już z tym może z 20tys km i z racji tego że robię tym samochodem trasy po 1000 km to mam obawy że wciągnie olej i będzie lipa. Krótko mówiąc wczoraj wyciągnięta z samochodu wyczyszczona było trochę syfu lekko się przycinała kierownica , sprawdziłem luzy na wirniku no i powiem w ten sposób góra dół może milimetr może minimalne więcej na boki prawo lewo może 0.2mm ,wirnik obraca się bez oporów ale dopiero jak dolalem olej do zasilania oleju w turbinie tak to jakby delikatnie przycinalo no ale nie jakieś wielkie opory. no i poskładałem wsadziłem w auto lepiej ciągnie od dołu ale wycie Dalej jest nawet jak silnik pracuje na jałowym to jest takie "łuuuuuu" no i żyć z tym nie mogę teraz pół nocy i dnia czytam o regeneracjach no i nie spodziewałem się że robią taka fuszere zacząłem patrzeć po używkach no ale to też loteria no i jeszcze jedna kwestia może z asz do asv ? No ale jaką regenerowana czy używana. Na nową to może szkoda kasy no i też podobno jakieś rumuńskie są :) proszę doradzcie mi a może ktoś miał podobny dylemat a raczej napewno. Pozdrawiam dzięki
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Roxon40 »

Mi turbo w ASV jak padło oddałem w Gliwicach do regeneracji. Po regeneracji poszedł program i do dziś daje radę. Akurat z turbinami od silników 110 KM z regeneracją nie ma jakiś większych problemów, gorzej jest z turbinami od ARL czyli 150 KM tam często ludzie narzekali na regenerowane turbiny.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: haszczu »

Walczę z Leonem.
Otóż turbo wstaje przy 2tys obr., pp zmianie biegu jest odczuwalna dosyć spora turbodziura
Wpiąłem pod kompa i błąd 17964- regulacją ciśnienia doładowania, ujemna odchyłką.
Sprawdziłem wszystkie przewody od podciśnienia i są ok, podmieniłem n75 i przepływomierz z toledo teścia i brak różnicy.
Dodam że mam jeszcze problem z poddymianiem na siwo a w samym dymie mocno czuc ropą.
Korekcje wtryskiwaczy:
1cyl: 0.75
2cyl: -0.24
3cyl: -0.73
4cyl: 0.21

Ktoś ma może jakieś pomysły czego się jeszcze złapać?
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Re: [1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Sony »

Pytanie czy wszystko w porządku z gruszką. Może jest dziurawa bądź coś z membraną jest nie halo. Katalizator masz?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: haszczu »

Kata brak, grucha Ok, po odpięciu od n75 i zapięciu podciśnienia na odpalonym, od razu ładnie zaciąga sztange.
Nieszczelnosci brak.
Jutro próba bezpośredniego połączenia turbo z podciśnieniem pomijając n75. Jeśli zagada od początku tak jak powinno to znak że turbo jest ok i będę dalej szukał
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Re: [1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: Bartek26 »

logi doładowania zrób
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: haszczu »

Bezpośrednie podłączenie podciśnienia do turbo pomogło tylko w obniżeniu w niewielkim stopniu turbodziury podczas zmiany biegu. Nadal wstaje przy 2tys obrotów. A więc zostaje próba skrócenia sztangi
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
ODPOWIEDZ