Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcinek85
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 05 mar 2014, 19:41
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Wola Batorska

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: marcinek85 »

To może to kontrolka od temperatury płynu chłodniczego (jutro sprawdzę poziom)?? Obok wskaźnika poziomu paliwa znajduję się wskaźnik temperatury i w nim mruga mi na czerwono kontrolka. Dziś było to samo, po przejechaniu około 500-1000m gaśnie
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

No to trochę mi tym zamąciłeś. Będzie zatem tak jak vwir napisał. Jest to temat od płynu chłodniczego. Masz zbyt mały poziom lub zaśniedziały drucik, który go kontroluje. Jakbyś miał poziom w normie to przeczyść ten drucik szczoteczką do zębów i powinno być OK.
Awatar użytkownika
marcinek85
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 05 mar 2014, 19:41
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Wola Batorska

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: marcinek85 »

Naprawiłem se auto (brawo ja) :) po prostu dolałem płynu do chłodnicy :) Przepraszam za kłopot i dziękuję za pomoc Dobrzy Ludzie :)
Bieznar
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2016, 13:19
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Bieznar »

:) Przeciez tam nawet nie ma zadnego wskaznika ani kontrolki od temperatury oleju :D
Skoro Ci ubylo, to lepiej kontroluj teraz poziom plynu chlodniczego. Bo on sam z siebie raczej nie "wyparowywuje", tylko gdzies mozesz miec wyciek.


//edit:

Co do oleju ja caly czas jezdze na Valvo MaxLife 5W40 i jestem zadowolony ;) Dziwne jest natomiast to, ze zawsze wchodzi mi 4L :D dolewac od wymiany do wymiany nie musze nawet. Raz chyba dolalem tak bardziej zapobiegawczo, ale stan nie byl jeszcze jakos zagrozony.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: DzieX »

marcinek85 pisze:Naprawiłem se auto (brawo ja) po prostu dolałem płynu do chłodnicy
Pytanie co się z nim stało i ile dolałeś.
Awatar użytkownika
marcinek85
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 05 mar 2014, 19:41
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Wola Batorska

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: marcinek85 »

Zbyt wiele nie dolałem, obstawiam, że już po raz któryś płyn delikatnie ucieka przez plastikowy kruciec (już ze dwa razy go wymieniałem, pewnie trzeba i trzeci raz wymienić).
ODPOWIEDZ