Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: DzieX »

Nie ma za co.
kackop
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:48
Auto: 1M
Model: 2.3 AGZ
Skąd?: Warszawa

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: kackop »

Cześć, czy do skrzyni biegów która była wsadzana do silnika AGZ pasuje olej Motul Gear 300 75W90, czy zalecany jest jakiś inny?
Pjoter
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:33
Auto: Toledo 1M
Model: AGZ
Skąd?: Jarosław

Re: [1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Pjoter »

Wie ktoś może jaki jest kod logowania (login) do silnika AGZ w toledo 1M?
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: qoblin »

Mam problem z falującymi obrotami +/-300rpm oraz skaczącym napięciem od 9 do 14v na zimnym silniku gdy jest włączone "ssanie" (około 1,5min). Wygląda to mnie więcej tak jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=ICacWahX4-8 Przeczytałem cały wątek o falujących obrotach z forum http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?f=6&t=1208 Generalnie u mnie większość rzeczy sprawdzona, jedno mnie tylko zaciekawiło. Czy w tym silniku są dwa czujniki temperatury? Jeśli tak to w jakich miejscach? Czy są dwie mapy zapłonu w zależności ciepły/zimny?

No i w jakim kierunku przepływa powietrze pomiędzy układem odpowietrzania paliwa (filtr węgla aktywnego) a dolotem? Bo w moim przypadku słychać syczenie na tym przewodzie (dobiega mniej więcej z obszaru zaznaczonego na czerwono), i gdy go zacisnę w miejscu zaznaczonym żółtą kreską to syczenie ustaje. Czy przez ten przewód cały czas powinno uchodzić powietrze?
Obrazek
Tohio2000
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2019, 06:56
Auto: Toledo 1m
Model: 2.3 v5 150ps
Skąd?: Zabrze

Re: [1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Tohio2000 »

Witam mam toledo 2.3 v5 agz problem taki czasami delikatnie faluja obroty przepustnica nowy i za adoptowana
I czasami problem z odpalaniem oraz buja nie silnikiem zero błędów
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ATU-L31 przy użyciu Tapatalka
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: qoblin »

Panowie, jeśli chodzi o mój problem (dwa posty wyżej) to kosztowało mnie to 200zł. Ale niestety nie podzielę się rozwiązaniem gdyż elektromechanik nie chciał zdradzić tajemnicy. Powiedział tylko, że jeden element robił zwarcie. Pozdrawiam
Pjoter
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:33
Auto: Toledo 1M
Model: AGZ
Skąd?: Jarosław

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Pjoter »

Jakie przewody zapłonowe polecacie i ewentualnie jakiś numer katalogowy tych przewodów bo są kpl różnej długości. Rok temu wymieniałem na Bremi ale nawet 30tys km nie przejechały i już 3 sztuki miały przebicie na fajkach :-/ Motor AGZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: DzieX »

Polecam moje używane (Bremi). Hamowałem na nich auto i przy przebiegu 330k km wyszła serai :-D

A tak na serio to szybko Ci się skończyły. Ja polecam właśnie Bremi. Długości są różne, bo te krótsze, niepasujące, są do silnika montowanego w passacie b5 wzdłużnie (AZX).
Pjoter
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:33
Auto: Toledo 1M
Model: AGZ
Skąd?: Jarosław

Re: [1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: Pjoter »

Z racji że bremi padły za szybko chciałbym spróbować coś innego. Udało mi sie wygrzebać przewody Bosch, Tesla i NGK. Tesla wgl mi nieznana, nie miałem styczności z tą marką, reszta wiadomo renoma ale czy to pociąga za sobą jakość? Kolega ma agz'a w golfie i ze dwa lata temu zmieniał przewody na jedne z markowych (nie pamietam które) i oddał je zaraz do sklepu bo auto wgl nie chciało na tym pracować.
kackop
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:48
Auto: 1M
Model: 2.3 AGZ
Skąd?: Warszawa

[1M 2.3] Pytania dotyczące silnika 2.3 V5

Post autor: kackop »

qoblin, na jakiej fajnej stronie można znaleźć taki rozpis po polsku części silnika?
ODPOWIEDZ