Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Ja wyjmowałem kilkukrotnie wykładziny z auta, w tym dwukrotnie z powodu wilgoci. Za każdym razem wystarczyło porządne suszenie na słońcu. Nigdy nic nie prałem. Ogarnij sobie uszczelnienie drzwi + sprawdź czy przez podszybie (woda leci pod przekaźnikami na miejscu kierowcy) i filtr kabinowy Ci się woda nie dostaje (woda leci na miejscu pasażera spod schowka).
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Wysuszyć dokładnie, poskładać i oddać auto do ozonowania. Oczywiście wcześniej uszczelnić gdzie cieknie.
Szejker
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:03
Auto: Seat 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Radom

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szejker »

Ok dzięki. Wczoraj z nudów jednak pojechałem z wykładziną na myjkę, teraz się suszy z filcami (których póki co nie czyściłem). Po przeczytaniu tematów dot. problemu stwierdziłem, że przy moich warunkach najlepiej będzie uszczelnić to uszczelniaczem dekarskim, jeden przeciek znalazłem spod uszczelki pod głośnikiem w drzwiach pasażera (z kawałka uszczelki zrobił się kamień ;-) ). Prawdopodobnie też moknie pod pedałami, więc jak mówicie trzeba sprawdzić skrzynkę w podszybiu (jeśli uda się ściągnąć ramiona wycieraczek :-/ ).
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Nie, najlepiej to jest zdjąć blachę z drzwi, dobrze doczyścić starą masę uszczelniającą i odtłuścić i dać nową np. to:
https://allegro.pl/masa-uszczelniajaco- ... 36005.html

Z dekarskim w razie rozbiórki będziesz się męczył potem.
Szejker
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:03
Auto: Seat 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Radom

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szejker »

edit: Uszczelniłem narazie:
-puszkę z wiązką w podszybiu + gumkę od linki obok
-blachy wewnątrz drzwi za pomocą sznura butylowego

Podszybie dość czyste, odpływy nie zapchane. Mam jeszcze kilka pytań:

W jaki sposób włożyć/przykleić kawałek kabla celem podgięcia uszczelki tzn. czy chodzi o uszczelkę na progu tą szeroką co idzie dookoła czy tą w drzwiach pod odpływami ? Przeczytałem cały temat i tu i na forum leona ale praktycznie wszystkie zdjęcia wygasły, a jedni piszą o jednej uszczelce inni o drugiej.

Dodatkowo w którym miejscu uszczelnić obudowę filtra przeciwpyłkowego ? Pod samym filtrem jest jakaś uszczelka ale nie wiem czy to o nią chodzi, nie chciałem na stałe skleić filtra do obudowy :-)
Szejker
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:03
Auto: Seat 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Radom

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szejker »

Pozwolę sobie podbić, jakby ktoś mógł udzielić odpowiedzi na 2 powyższe pytania, chciałem ogarnąć cały temat do końca tygodnia :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

W jaki sposób włożyć/przykleić kawałek kabla celem podgięcia uszczelki tzn. czy chodzi o uszczelkę na progu tą szeroką co idzie dookoła czy tą w drzwiach pod odpływami ?
Chodzi o tą szeroką uszczelkę. Kabel możesz podkleić na taśmę zbrojoną bądź piankową obustronną.
Dodatkowo w którym miejscu uszczelnić obudowę filtra przeciwpyłkowego ?
Masz uszkodzoną tą obudowę czy jak ? Jak jest cała to nie wymaga ona uszczelniania. Wystarczy, że odpowiednio ją założysz, żeby po lewej stronie zachodziła za rant obudowy filtra.
Szejker
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:03
Auto: Seat 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Radom

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Szejker »

Sony pisze:
Chodzi o tą szeroką uszczelkę. Kabel możesz podkleić na taśmę zbrojoną bądź piankową obustronną.


Masz uszkodzoną tą obudowę czy jak ? Jak jest cała to nie wymaga ona uszczelniania. Wystarczy, że odpowiednio ją założysz, żeby po lewej stronie zachodziła za rant obudowy filtra.
-Ok, dzisiaj ją zdjąłem coby zobaczyć o co tam chodzi, kabel powinienem dokleić od strony drzwi wzdłuż tego rantu na który uszczelka jest nakładana ? Chodzi o to żeby się trochę podniosła czy to jakoś powinno ją odginać ?

-Niby wszystko w porządku, nie zauważyłem żeby przeciekało od pasażera ale widziałem, że jest tam uszczelka pod filtrem taka jak pod głośnikiem, a tu niektórzy jakoś uszczelniali te puszki, chcę to zrobić raz a dobrze :-)
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

Jak nie przecieka ci od pasażera to nie ruszaj nic, jak jest dobrze założona uszczelka od filtra to nic nie będzie przeciekać, jeżeli jest nieuszkodzona. Uszczelnij dobrze blachy od drzwi. To jest w 90% przypadkach źródło przecieków. Jak już to zrobiłeś, to czekaj na deszcz. Ja żadnego kabla nie podklejałem i nie stoi mi woda na progu, bo nie ma którędy tam się dostać jak drzwi są szczelne.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

kabel powinienem dokleić od strony drzwi wzdłuż tego rantu na który uszczelka jest nakładana ? Chodzi o to żeby się trochę podniosła czy to jakoś powinno ją odginać ?
Kabel ma delikatnie odginać tą uszczelkę szeroką co ją zdejmowałeś. Dajesz go normalnie pod boczkiem drzwi na takiej zasadzie jak masz to oryginalne ogumienie w przednich drzwiach idące w poprzek progu.
ODPOWIEDZ