Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Sony »

brtk a jak Ci się to stanie i nie odbiera radia to masz fale AM / MW ? Polskie radio Jedynka na MW powinieneś móc złapać. Sprawdź to, bo raczej rzadko leci całość, że żadnej fali nie trybi. U mnie na MW normalnie odbierało, a na FM nie chciało.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: brtk »

Jak będę wracał z pracy to zerkne i edytuje post, dzięki za sugestie.

@edit:

Niestety dziś nie zgubiło fal, jak to się stanie to przełączę jak pisałeś i dam znać.

@edit2

Pod blokiem znowu mi przestało grać, co dziwne, nawet nic nie szumi mocno, dopiero jak dam na 30 np. to coś słychać i każda stacja nie odbiera.. W Warszawie.. Więc jak bardziej chyba stawiam na to, że coś z radiem się dzieje. I tak jest na wyświetlaczu jak przestaje grać, nieważne jaka stacja, LW i MW też nie szuka, ale słychać mocny szum jak to jest na tych falach.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Roxon40 »

Najpewniej, nim zabierzesz się za wymianę stopki, spróbuj podmienić radio, jeśli masz taką możliwość. Z tego co piszesz wygląda, że wina jest po stronie radia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: brtk »

No właśnie nie mam takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Sony »

Ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiał tylko oddał radio do speca. Wątpię, aby winna była stopka, bardziej na radio stawiam.
Skoro nie masz możliwości podmiany innego radia to raczej nie pozostaje Ci nic innego, bo stopkę wymieniać w ciemno to tak trochę bezsensu pchać się w koszta. Ewentualnie Twoje radio podpiąć do innego auta jak masz możliwość :P Zamień się z sąsiadem na kilka dni czy coś :lol: ;-)
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: brtk »

Stopkę i tak przydałoby się wymienić bo od roku mi szumiało poza miastem i nieraz w mieście przy zagęszczeniu dużym ruchu, a radio podjadę do speca w next tygodniu jak mi się to stanie, więc najlepiej będzie w chwili jak nie działa.

@edit

Wymieniłem stopkę na oryginalną z ASO, zasięg radia się polepszył, nie szumi po Warszawie ale dalej po jakimś czasie znowu przestaje grać, a przez zmieniarkę działa, więc stawiam, że to radio winne. Nagrzewa się podczas grania i może jakiś lut puszcza? Potem gdy chwile przestoi to przystyga i znowu łapie?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Sony »

brtk tak przypuszczałem, że to nie rozwiąże Twojego problemu. Musiałoby się rozgrzewać chyba do jakichś 200 stopni, żeby lut puścił :P Oddaj do speca, może są po prostu zimne luty albo jednak coś grubszego.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: brtk »

Radyjko już działa, zimny lut w sekcji FM czy tam koło wejścia antenowego powodował problemy, Naprawa 40zł w 15 minut. Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz, czy radio musi być w jakiś "sankach"? Bo wysuwa mi się zawsze lekko podczas jazdy, nie zatrzaskuje się w swoim miejscu. Widoczne na zdjęciach wyżej.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, 21:24 przez brtk, łącznie zmieniany 2 razy.
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: Folxs »

A mnie latem wszystko działa a jak jest zimno to się włącza "Mechanic" i inne sprawy - miał ktoś podobnie?
Nie pomaga wyłączenie opcji działania radia razem z kluczykiem i inne takie
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Radio Aura - pytania/problemy

Post autor: brtk »

Niestety znowu mi zaczęły się cyrki z gubieniem sygnału FM tak jak wcześniej, pomogło na chwilę przelutowanie. Kupiłem używane radio z kodem i problem został rozwiązany.
ODPOWIEDZ