Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Tematy ogólno-techniczne
aro9713

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: aro9713 »

Witam.
opowiem od początku...
Wracam sobie z pracy chce wjechać do garażu wrzucam wsteczny i samochód mi zgasł pomyślałem ze może źle sprzęgło puściłem ale po jakimś tygodniu podczas wrzucania wstecznego często gaśnie mi auta :( następne objawy jakie wystąpiły to czujnik temperatury zewnętrznej zaczął mrugać i pokazywać zaczął absurdalne temperatury. Jak przekręcę kluczyk to mrugają mi kontrolki i podświetlenie przygasa deski rozdzielczej dodatkowo słychać jakiś dziwny dźwięk od strony pasażer. Gdy przekręcę kluczy ale jeszcze nie odpalę i wrzucę wsteczny to wszystkie kontrolki na chwile gasną.

Co może być przyczyną?? Wyczytałem na necie ze to może być wina jakiejś kostki pod stacyjką ale chce sie upewnić przed wymianą
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: migacz1981 »

Wjedź na kanał i obserwuj mechanizm zmiany biegów w momencie wrzucania wstecznego,popatrz od góry i od dołu.Według mnie jakiś element od mechanizmu przetarł którąś z wiązek i dlatego tak się dzieje.Sprawdź też od strony kabiny czy tam np.na tunelu gdzieś nie przechodzi jakaś wiązka blisko.
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
aro9713

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: aro9713 »

Dzisiaj sprawdzałem od góry wszystkie przewody i sa całe odłączałem również czujnik od wstecznego a po odłączeniu objawy nie ustały nadal po przekręceniu kluczyka kontrolki przygasają lub mrugają ale nie zawsze...
W poniedziałek sprawdzę stacyjkę może to jej winna...
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

Gaśnie na wstecznym / Migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: kappa00 »

Koledzy odnawiam temat tutaj, ponieważ mam taki sam problem, Gdy wrzuce wsteczny, samochód gaśnie. Nawet na postoju, gdy włącze zapłon i wrzuce wsteczny bieg, wszystkie kontrolki na desce gasną. Gdy wypne wtyczke od czujnika biegu wstecznego na skrzyni biegów, usterka mija.Próbowałem też zmostkowa 2 piny we wtyczce od czujnika, i wtedy wszystkie kontrolki gasna. Wymieniłem czujnik biegu wstecznego, ale jednak usterka nie mineła. Nawet gdy wypne wtyczke od czujnika, i włącze zapłon, to kontrolka od ładowania swiecie tak blado że prawie jej nie widac. Sprawdzilem mase, wszystko jest przeczyszczone wiec jest ok, ładowanie akumulatora na swiatlach i nadmuchu na max wynosi 13,8. Gdzie mam jeszcze szukac przyczyny?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Gaśnie na wstecznym / Migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: DzieX »

Odpowiedź jest prosta - zwarcie.
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

Re: Gaśnie na wstecznym / Migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: kappa00 »

No to że zwarcie to raczej napewno. Tylko gdzie może byc? Zaobserwowalem że jak włącze zapłon to kontrolka od ładowania swieci bardzo blado i wtedy jak zakrece rozrusznikiem to złapie, ale zgaśnie, ale gdy włącze zapłon i ładowanie świeci blady, wtedy cofne kluczyk i włącze zapłon jeszcze raz to już świeci normalnie jasno, i samochód odpali bez problemu.
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: vwir »

Zerknij na przewody idące do klapy bagażnika.
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: kappa00 »

Jutro muszę przepatrzeć jeszcze raz wiązkę od czujnika wstecznego,aż do lampy. Który przekaźnik jest odpowiedzialny za światło cofania?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontrolki

Post autor: DzieX »

Nie ma takiego przekaźnika. Czujnik biegu wstecznego przykręcony jest do skrzyni koło wybieraka.
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

Re: [ALL] Gaśnie na wstecznym migające podświetlenie i kontr

Post autor: kappa00 »

Wiązka idąca od wtyczki czujnika cofania przeglądnieta, wiązka w klapie bagażnika również, bezpieczniki tak samo, wszystko wygląda ok. Na 10 przekrecen kluczyka wszystko jest ok, a za moment kilka razy i dalej kontrolki świecą blado. Jeśli po przekreceniu kluczyka na zapłon wszystko świeci ok, to zapinając wsteczny, lampy cofania swiecą, a jeśli na desce kontrolki świeca blado to wtedy po zapieciu wstecznego lampy nie świecą i w okolicach silnika jest dziwne pstrykniecie. Jako że z elektryki jestem laikiem, wiecej pomysłów już nie mam, a elektrycy w okolicy mają napiete terminy :-/
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
ODPOWIEDZ