Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
kalafek
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:04
Kontakt:

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Post autor: kalafek »

Wyłącznik prawej poduchy jest w wersji poliftowej...
Seat Toledo 1M 1.6 16V BCB Signo :)
Ratownik Drogowy PZM :)
Awatar użytkownika
ramzeseye77
Forumowicz
Posty: 329
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:48

Nie pasujaca wtyczka air bag przy siedzeniach

Post autor: ramzeseye77 »

Witam zakładam nowy temat ponieważ dziś wymieniłem fotele w aucie na fotele z cupry 2005rok , miałem fotele orginały z 99r i nie pasuje wtyczka od air bagów bocznych :/ czy zostaje mi tylko przerobić wtyczki na nowe te wychodzace z podłogi żeby pasowały ? i wszystko bedzie ok ?
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
Polecam !
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Post autor: DzieX »

Nie pasuje, bo była zmiana. Kolory kabli się zgadzają. Musisz w fotelach nowych zmienić na te ze starszych.
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Post autor: dropsik9977 »

albo mozesz zrobic myk i na piny przerobic :) obetnij wtyczke dorob te piny meskie czy tam zenskie nie wiem jakie potrzena i wepnij i masz :) nalepszy i najtanszy sposob :)

no chyba ze tam jest inaczej bo nie wiem :)
ale ja jak mam mozliwosc no to przerabiam tak :)

mam tak zrobione z lampa no bo kupilem i komus wtyczka byla potrzebna :)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Post autor: DzieX »

Jasne, piny do wtyczki od poduchy dorabiać... Ma stare wtyczki to niech przelutuje i zrobione. Tak zresztą ostatnio mój znajomy robił bo miał ten sam problem.
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Post autor: dropsik9977 »

DzieX pisze:Jasne, piny do wtyczki od poduchy dorabiać... Ma stare wtyczki to niech przelutuje i zrobione. Tak zresztą ostatnio mój znajomy robił bo miał ten sam problem.


no i po klopocie z ori wtyczka a komu ona bedzie potrzebna czy tam ktos bedzie patrzal najwazniejsze zeby byl prad dla bezpieczenstwa :)
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Poduszka powietrzna / Air Bag

Post autor: irocket »

Chciałem zapytać, jak wyciągnąć poduchę pasażera w 1L po lifcie? Muszę ją wyciągnąć, żeby zdemontować całą deskę, aby dostać się do klapek sterujących nawiewem (wpadł mi tam plastik z podszybia i blokuje). Odkręciłem schowek, pod poduszką jest jedna śrubka, która trzyma blachę z poduszką (jeszcze 2 śrubki od schowka to też trzymały). Po jej odkręceniu poduszka spada jakiś 1cm, dalej nie chce wychodzić. Nie wiem czy coś ją trzyma, czy gdzieś jest coś jeszcze przykręcone. Patrzyłem na instrukcję z Golfa MK3 ("poduszka trzyma się na na 2 bolcach u góry, więc trzeba ją dołem odciagnąć i wychodzi do dołu."), jednak to nie działa. Pomoże ktoś?

EDIT: Trzeba było mocniej szarpnąć żeby wyszła. Już zamontowana z powrotem
bartektolek22
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2017, 21:52
Auto: Toledo 1m
Model: 1,8 20v +LPG
Skąd?: Wrocław

Poduszka powietrzna

Post autor: bartektolek22 »

Witam nie znalazłem tego na forum więc założyłem nowy wątek, Panowie w jaki sposób mogę wyłaczyć poduszkę powietrzna pasażera Toledo II 1M. Dodam ze nie muszę jej demontować chce ja po prostu na chwile wyłączyć.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3131
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Poduszka powietrzna

Post autor: DzieX »

Jeśli masz nowszego tolka to możesz wyłączyć ją kluczykiem w schowku. Jeśli nie to niestety tylko wypięcie wtyczki, ale wtedy nie działa żadna poduszka. Żeby wypiąć wtyczkę trzeba zdemontować schowek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Poduszka powietrzna

Post autor: Sony »

Można jeszcze ją zdezaktywować przez program diagnostyczny, np. VAG COM.
ODPOWIEDZ