Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Roxon40 »

Jeśli chodzi o przód, miernik w dłoń i musisz poszukać plusa po zapłonie, możesz też wziąć z radia. Masa to wiadomo. Do plusa po zapłonie podłączasz gniazdo bezpiecznika i dalej do nóżki + gniazda zapalniczki. Co do bagażnika, tam przy lampie jest stały plus, ale nie pamiętam koloru i zdjęcia w tym temacie wygasły, podpinasz gniazdo bezpiecznika i ciągniesz przewód do zapalniczki do nóżki +.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Sony »

Myślałem, że będzie to trudniejsze, ale jedną zapalniczkę dzisiaj sobie ogarnąłem do rejestratora. Plus wziąłem jednak z oświetlenia schowka, chciałem się pod dmuchawę podpiąć jednak napięcie spadało mi do 8V i była kicha. Ładowarkę puściłem sobie słupkiem i podsufitką no i się koniec końców wqrwiłem, bo ta fabryczna ładowarka co ją dali ma niby 1A ładowanie, a rejestrator więcej bierze niż ładowarka mu dostarcza. Jak podłączyłem od nawigacji ładowarkę, która ma 1,5A to nie było problemu. Zapewne będę musiał teraz sobie ładowarkę kupić z dłuższym przewodem.

Dzięki Roxon40 :564:
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Roxon40 »

A po czym poznałeś że bierze więcej? Skoro jest fabryczna to powinna wystarczyć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Sony »

Teoretycznie powinna wystarczyć, jednak teraz się zaczynam zastanawiać czy bateria w rejestratorze nie jest czasem do wymiany. Ogólnie z ładowaniem na oryginalnej ładowarce było w kratkę, jak podłączyłem 1,5A od nawigację to ładowało. Naładowałem teraz do pełna na porządnej ładowarce na 230V + kabel USB na miniUSB i bateria stoi na 2/3 poziomu naładowania hmmm...

W sumie rejestrator 3 lata leżał, ale podładowywałem go jakiś raz do roku :-D Idę na testy do auta :P
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: DzieX »

Żadnych podłączeń do schowków i innych obwodów. Masę masz w punktach masy w aucie, wiec bierzesz najbliższą. Zarabiasz oczko i przykręcasz. Stały plus i plus po zapłonie masz pod przekaźnikami pod kierą. Bezpiecznik możesz zrobić na kablu lub wykorzystać wolne gniazda w skrzynce. Mimo wszystko polutowałbym te gniazda. Nie mam zaufania do wsuwek. Bezpiecznik 15A styknie.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Sony »

DzieX, a wyjaśnisz czemu nie zalecasz wpięcia się z plusem pod oświetlenie schowka ? Przewody zastosowałem 1,5mm², jedynie od bezpiecznika odchodzi przewód 5mm², bo jak na złość nie mieli cieńszych w sklepie. Dałem bezpiecznik 10A, ponieważ sama zapalniczka ma ograniczenie 120W. Masę oczywiście przykręciłem na oczko do punktu przy prawych drzwiach ;)

Tak to mniej więcej wygląda (http://s6.ifotos.pl/img/zapalnicz_qeepsne.jpg):
Obrazek

Czerwona strzałka: plus wzięty z oświetlenia schowka
Czarna strzałka: masa dokręcona w najodpowiedniejszym miejscu

@Roxon
No i jednak co mocniejsza ładowarka to mocniejsza. Na oryginalnej 1A rejestrator się ciągle restartuje jakby za mało miał energii dostarczanej.
Na sieciowej 230V, która daje max 2,4A nagrywa już 17 minut i się nie wyłącza. Ogółem stawiam na to, że bateria już padaka jest ;)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: DzieX »

Dlatego, że każdy obwód jest policzony pod konkretną obciążalność i jak do tego gniazda podłączysz potem betoniarkę to może nie wytrzymać. Ale w sumie jak już zrobiłeś to nie wiem po co teraz o tym dyskutujemy ;)

BTW, trochę offtop, ale myślę że wyrazi o co mi chodzi:

Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Sony »

Akurat oświetlenie schowka jest tak często używane, że aż strach :D Siedzi w nim i tak LED, więc luz, blues i organki ;) No, ale może pomyślę o dodatkowym kablu z przekaźników idącym do bagażnika, żeby tam było w pełni zgodnie ze sztuką. Mam wybebeszone wnętrze to będzie łatwiej puścić.

P.S. Jak podłączę betoniarkę to najwyżej wywali mi ten mój bezpiecznik 10A (pod warunkiem, że w miejscówce co się wpinam jest większy :P).
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: Sony »

Dodam informacyjnie dla potomnych kwestię jak podłączyłem dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku (na stały plus, czyli tak jak oryginalna).

Tym razem podczepiłem się bezpośrednio do grubego czerwonego kabla, na którym nie miałem wpiętego żadnego przekaźnika, a jego oznaczenie to 30A. Obrazek KLIK

Zapodałem kabel 1,5mm², od przekaźnika puściłem go razem z oryginalną wiązką do bagażnika, na końcu dodatkowo zabezpieczyłem całość bezpiecznikiem 10A, do którego w razie "wu" mam szybki dostęp po odchyleniu materiału. Masę zapodałem do punktu masowego w bagażniku. Gniazdo zapalniczki prezentuje się tak jak widać: Obrazek KLIK

Robota banalnie prosta :)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Dodatkowe gniazdo zapalniczki w kabinie

Post autor: DzieX »

Ale przecież w tym miejscu już powinno być jedno gniazdo?
ODPOWIEDZ