Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: DzieX »

Chyba bardziej chodzi o to, że w ogóle powiadamia. U mnie jest coś skopane i dopiero za trzecim razem mrugnie kierunkami. I to też, jeśli nacisnę zamykanie w odpowiednich ostępach czasu. Magia :roll: Mam komplet nowych zamków i czekają na montaż.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Mad_Maxs »

Raz jęknie, jak się zamyka, dwa razy jak się otwiera. Przed wymianą zamka pasażera miałem tak jak opisał DzieX, dopiero za trzecim razem zaskakiwał.

Miałem to wyłączone, ale aktywowałem z prostego względu. Skoro dał sygnał, tzn. że całe auto jest zamknięte, a żaden mikrostyk nie wskazuje na otwarcie.
W A4 już mi się zdarzyło, że klapa bagażnika się nie domknęła, co skutkowało by świeceniem lampki wnętrza, do wyczerpania aku. Brak sygnału dźwiękowego, oznacza, że trzeba się wrócić i sprawdzić, co jest otwarte :)
Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: DzieX »

Dziwne że do wyczerpania aku. W 1M gaśnie po jakimś czasie. Mi potwierdzenie kierunkami wystarcza, ale planuję update syreny od alarmu.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

W dniu dzisiejszym miałem mega wqrw... Chciałem sobie olej wymienić. Pod domem ustawiłem auto na kobyłkach, żeby mieć pi razy oko miejsce na wślizgnięcie się pod spód. Osłonę odkręciłem, wziąłem się za odkręcanie śruby i co się okazało mam w misce obrobiony gwint! :evil:

Ostatnio olej wymieniałem razem ze wszystkimi filtrami przy okazji wymiany króćca płynu chłodniczego, a że zależało mi na czasie to podjechałem do swojego mechanika i on wsio ogarniał. Teraz zastanawia mnie czy mechanik za mocno przekręcił przy dokręcaniu czy ja dzisiaj spieprzyłem przy odkręcaniu :566:
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

Re: [ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Mad_Maxs »

DzieX pisze:Dziwne że do wyczerpania aku. W 1M gaśnie po jakimś czasie. Mi potwierdzenie kierunkami wystarcza, ale planuję update syreny od alarmu.
W Audi zarówno wnętrze jak i bagażnik gaśnie po jakimś czasie.

W Toli, kopertówki nie gasną wcale (przynajmniej jak dłubałem przy drzwiach, to po 2h jak wpiąłem lampkę, nadal świeciła, a nie ruszałem zamka :) Bagażnik, to już moja rzeźba, sygnał idzie prosto z zamka na lampkę, więc pomija moduł komfortu.
Obrazek
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: brtk »

U mnie też za 3 razem w odpowiednim odstępie czasowym, a kopertówka lekko przygasa po czasie, ale nie gaśnie, może dlatego że mam tam ledy.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

Zapomniałem, że w sumie to coś jednak dzisiaj zrobiłem :P Zamontowałem sobie gumową dokładkę zderzaka przedniego :)
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Mad_Maxs »

Patent z 101 napraw?? daj foto
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

Patent z zobaczyłem na AliExpress i mnie zaciekawiło :P Fotki nie posiadam, będę aktualizował swój temat o Tolku w tym tygodniu to będzie i fotka ;)
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Mad_Maxs »

Kumpel to w Toledo 3 montował, fajnie sie prezentowało, prezentowało, jak oryginalny hokej :)

Ja szukam jakiegoś zestawu zegarka + czujnika ciśnienia oleju. W Polsce można indiglo kupić za około 100 zł, ale na ali jest większy wybór i w tej cenie mam dwa :) tyle, że prawie do każdego trzeba używać adaptera, a w AGN trochę tam ciasno, bo obok jest zaraz cewka
Obrazek
ODPOWIEDZ