Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

W końcu pogoda się ładna zrobiła to trzeba coś w Tolku zrobić. Póki co wymieniłem sobie półkę tylną na wersję z roletą i ogarnąłem podsufitkę nad nią, bo opadnięta była. Co się nawqrwiałem nad podsufitką to moje - ręce odpadają :evil:

Dalej będę walczył z doszczelnieniem drzwi, bo coś patent z folią szlag trafił w dwóch drzwiach. Jak już je ogarnę to wybebeszenie wnętrza i sprawdzenie wilgotności, ew. suszenie.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: jocker0705 »

Tylko współczuć roboty :/ zamiast w ładne dni jeździć i się cieszyć ze wszystko gra to człowiek aby myśli i się wkur... ze coś nie halo. U mnie patent z folią wytrzymał najdłużej 2 msc. Niby robione "podrecznikowo" wkoncu pojechałem do pilkingtona i kupiłem klej do szyb. I od lutego odpukać mam spokój z wodą [emoji14]
Sony pisze:W końcu pogoda się ładna zrobiła to trzeba coś w Tolku zrobić. Póki co wymieniłem sobie półkę tylną na wersję z roletą i ogarnąłem podsufitkę nad nią, bo opadnięta była. Co się nawqrwiałem nad podsufitką to moje - ręce odpadają :evil:

Dalej będę walczył z doszczelnieniem drzwi, bo coś patent z folią szlag trafił w dwóch drzwiach. Jak już je ogarnę to wybebeszenie wnętrza i sprawdzenie wilgotności, ew. suszenie.
Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: haszczu »

Sprzątanie auta, mycie detailingowe na kosmetykach ADBL.
Czas operacji 11h

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

No i ogarnąłem jednak ostatecznie 3 drzwi co do uszczelnienia. W jednych były poprawki kosmetyczne, bo uszczelka po deszczach była delikatnie zawilgocona. Drugie testowo potraktowałem uszczelką silikonową - zobaczymy czy się sprawdzi. W trzecich z kolei zastosowałem płaską uszczelkę butylową i tu żywię nadzieję, że będzie najlepiej :) Teraz albo myjka albo deszcz - okaże się co będzie pierwsze.

P.S. Czwarte drzwi też będę musiał rozbierać, bo mam z przodu od pasażera walnięty zamek (nie widzi otwartych drzwi - pewnie mikrostyk).
Wpadnie zapewne zamiennik, a jak będę miał czas (haha dobre :P) to przy oryginale pomajstruję.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3123
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: DzieX »

Czyli już nie folia tak polecana kiedyś? ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

No kilka lat wytrzymała i zastanawia mnie fakt jakim cudem przestała się sprawdzać :roll: Chyba jednak butyl w rozsądnej dawce będzie lepszy ;-)
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: brtk »

Folia o tyle jest dobra, że nie cieknie ci woda po głośniku i innych elektrycznych rzeczach, bo jakby wyznacza trasę wodzie (spływa po niej).. A jak uszczelnisz masą tą blachę, to woda może cieknąć wszędzie ale nie przeleci do środka. Najpewniej jest zrobić to i tym i tym sposobem jednocześnie :) Ja jak uszczelniłem 2 lata temu uszczelką typu P, to na razie jest ok, ale robiłem to na szybko by zapobiec.. :) Jak się rozszczelni to zrobię to raz a porządnie. A może przy naprawie zamka kierowcy najdzie mnie ochota by od razu to zrobić, choć trzeba na to wolnego czasu, miejsca i pogody.. Co pod blokiem nie jest takie łatwe.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3123
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: DzieX »

Tyle, że wnęka drzwi jest pomyślana do cieknięcia.. Tzn, że woda z szyby ma spływać przez środek drzwi i wypływać otworami na dole.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Mad_Maxs »

Sony ja 3 razy grzebałem przy zamku pasażera, wymieniając/reanimując jakieś mikrostyki, aż dzisiaj wpadł nowy zamiennik i nareszcie, auto normalnie zamyka się i otwiera, a co najważniejsze.... daje sygnał dźwiękowy o zamknięciu auta !! :D Nie wspomnę już o tym, że mogę znowu z drzwi pasażera, otwierać szyby kluczykiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

daje sygnał dźwiękowy o zamknięciu auta !! :D Nie wspomnę już o tym, że mogę znowu z drzwi pasażera, otwierać szyby kluczykiem :)
W sensie klakson Cię o tym powiadamia ? Jeśli tak to dla mnie ta opcja jest raczej wnerwiająca i jakbym to miał to wyłączyłbym VAGiem z miejsca :P No, a ja nie mogę otwierać szyb kluczykiem z drzwi pasażera... Może dlatego, że nie mam tam wkładki :mrgreen:
ODPOWIEDZ