Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

Proszę o dodanie kropek i przecinków. Tym razem przywróciłem post ze śmietnika, ale jak będziesz tak dalej pisał to nie będzie litości.
patrixxx12
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2017, 10:01
Auto: Toledo 1M
Model: 1,9 TDI
Skąd?: Poznań

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: patrixxx12 »

Witam,

zrobiło się ciepło to i problemy z klimą się pojawiły :D Tak więc Toledo 1,9 TDI 110 km klimatronik

Mianowicie wczoraj po pracy klima odmówiła działania. Po naciśnięciu tej śnieżynki która włącza klime pojawiała się ona na ekranie na chwilkę i gasła. Po około godzinnym postoju wsiadłem ponownie do auta i klima wróciła, działają normalnie chłodziła. Dzisiaj rano także wszystko ok. Jednak po 8h na parkingu pod pracą znowu przestała działać. To samo czyli śnieżynka gasła. Jednka po około godzinnym postoju objawy były już inne. Śnieżynka się zapala, temperaturę ustawiam, klima dmucha, jednak dmucha na ciepło.

Jakiś czas temu mechanik mówił mi że coś tam kiepsko wygląda, chyba było to sprzęgiełko klimy ? (moja wiedza na temat aut jest dosyć ograniczona :D ), jednak czy tak na logikę gdyby awarii uległo sprzęgiełko to czy w ogóle by klima reagowała ?

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Przede wszystkim jedź do magika od klimy i sprawdź czy masz czynnik.
patrixxx12
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2017, 10:01
Auto: Toledo 1M
Model: 1,9 TDI
Skąd?: Poznań

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: patrixxx12 »

na początku kwietnia nabijana po wcześniejszej wymianie chłodnic (kolizja)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

No i? Masz czynnik czy nie?
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: piotreus-1988 »

Sprzęgiełko jest na elektromagnesie jak by glupiało to może nie załączać. Maska do góry latarka w rękę i najniższa rolka pod paskiem to wlaśnie od klimy. Posadź kogoś za kierownicą i niech włacza klimę a Ty patrz czy sprzegiełko łapie. Rolka sama w sobie kręci się cały czaś natomiast po załączeniu sprzęgiełka kręci się też środek. Niemniej jednak może być mało czynnika i dlatego rozłącza
patrixxx12
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2017, 10:01
Auto: Toledo 1M
Model: 1,9 TDI
Skąd?: Poznań

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: patrixxx12 »

Czynnik powinien być ok, szczelność była, napełnione do maksimum. Wyrok padł na sprzegielko które już w ogóle się nie obracało gdy klima była włączona. Jednak po wymianie na nowe klima nadal nie działa. Nowe sprzegielko kręci się tylko chwilami takie jakby skoki. Do tego zauważyłem ze nie załączają się wentylatory, bezpieczniki na akumulatorze są ok, w kabinie przy drzwiach tez. Co może być nie tak ???
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [ALL] Klimatyzacja

Post autor: brtk »

Podepnij na krótko wentylatory do akumulatora i zobacz czy działają. Jak nie działają, to może ci sie klima nie załączać, bo nie ma co jej schlodzic, a właściwie, to kompresora, który jak ma wysokie ciśnienie, to potrzebuje chlodzenia i z tego powodu tez wentylatory po wlaczeniu klimy powinny się załącza.

Przy sprawnej klimie i wentylatorach powinny ci się oba załączać po kliknięciu śnieżynki na pierwszym biegu, jak się nie włączają, to moga być uszkodzone lub przekaznik padniety. Jak uruchamiają się i wyłączają (ja tak mam) to padniety pierwszy bieg w którymś wentylatorze lub w obu.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: DzieX »

patrixxx12 pisze:Co może być nie tak ???
Może nie być czynnika ;) I wtedy nic się nie włączy. Ani wentylator ani sprzęgło. No ale wymieniajmy dalej sprawne części.

Podpowiem, że vag pokaże błąd czujnika ciśnienia jeśli brak czynnika.
patrixxx12
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 maja 2017, 10:01
Auto: Toledo 1M
Model: 1,9 TDI
Skąd?: Poznań

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: patrixxx12 »

Sprzęgiełko było na pewno zepsute, już parę miesięcy temu mi mechanik mówił że jest na wymarciu. Dodatkowo w ogóle się nie ruszało, a na tarczy było widać urwaną blaszkę. Czynnik na pewno jest. Napełniane było 1,5 miesiąca temu. Układ szczelny. Dodatkowo dzisiaj odkręciłem ten zaworek i odblokowałem na chwilkę śrubokrętem i czynnik wydostawał się na zewnątrz czyli musi być w środku :D

Brtk u mnie w ogóle się nie kręciły. Skorzystałem z twojej rady i podłączyłem na krótko. Wentylatory ożyły. Co to oznacza ? Bezpiecznik ? przekaźnik ? Jeśli tak to jaki bezpiecznik, albo jakie ?
ODPOWIEDZ