Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Nie działa światło prawe pozycyjne

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

[1M] Nie działa światło prawe pozycyjne

Post autor: Folxs »

Witam, przestała mi działać prawa pozycja w aucie - napięcie nie dochodzi do wtyczki w lampie do szaro-czerwonego lub jak kto woli czerwono-szarego przewodu.
Zacząłem zdejmować plastiki bagażnika ale po drodze nie znalazłem żadnych złączek tylko to jedna długa wiązka - gdzie to bezpośrednio idzie? Czy po drodze do przełącznika świateł kolory się zmieniają? Czy jest jakieś złącze po drodze które mogło nawalić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Nie działa światło prawe pozycyjne

Post autor: Mad_Maxs »

A sprawdzałeś bezpiecznik 22 ?? (taki numer wskazuje mój opis dla prawej pozycji) Może głupie pytanie, ale czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do znalezienia ;)
Obrazek
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: [1M] Nie działa światło prawe pozycyjne

Post autor: Folxs »

Tak, bezpiecznik cały - zacząłem ruszać przełącznikiem świateł i niby zaczęło działać - ale co będzie potem to nie wiem czy znowu nie przestanie świecić
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Nie działa światło prawe pozycyjne

Post autor: Mad_Maxs »

Możesz spróbować rozebrać przełącznik, może to tylko kwestia braku styku, ale zapewne czeka Cię wymiana
Obrazek
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

Re: [1M] Nie działa światło prawe pozycyjne

Post autor: Folxs »

Znalazłem przyczynę - zaśniedziałe styki przełącznika i w kostce! Papier i spray Kontakt S i wszystko działa!Obrazek
ODPOWIEDZ