Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7071
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: Sony »

Na wstępie próbowałbym jednak otworzyć auto z kluczyka. Podgrzać opalarką, zapodać WD40 ewentualnie w zamek i próbować kręcić kluczykiem.
Skoro masz 3 zamki to jest nadzieja :) Od strony bagażnika też awaryjnie się dostaniesz do auta w razie czego. Co do samej maski to musiałbyś mieć jako taki dostęp do samego zamka, który należałoby podważyć jakimś śrubokrętem płaskim itp.
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: exodus »

Są takie specjalne środki smarujące/konserwujące zamki, które można kupić w markecie za kilkanaście złotych. Mi zamki ciężko chodziły i po psiknięciu takim środkiem super chodzą.
adimas1991
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:38
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Warszawa

Re:

Post autor: adimas1991 »

krzychurud pisze:Witam Kolegów,
Mam troszkę inny problem otwarciem maski. Po pociągnieciu rączki w kabinie słychać pstryknięcie i zwalnia się pierwszy zamek maski. Można lekko podnieść maskę na około 1cm w górę. Maska blokuje się w miejscu zaznaczonym na czerwono. W jaki sposób można przesunąć ten zaczep oznaczony zieloną strzałką? Plastikowy języczek wystający z grila jest luźny i manewrowanie nim nic nie daje. Zdjęcie jest poglądowe.
Panie i Panowie, mam identyczny problem jak kolega krzychurud, dziś próbowałem grzebać przy zamku aby go otworzyć (niestety zdjęcie w poście kolegi już wygasło), jednak kompletnie nie wiem którą jego część powinienem nacisnąć, pociągnąć, próbować przesunąć. Prosiłbym o wskazówkę (jeśli to możliwe graficzną), którą część zamka trzeba poruszyć i w jaki sposób?
Zdjęcie zamka:
Obrazek
Awatar użytkownika
kamtka
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, 14:20
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV+
Skąd?: Gdańsk / Kętrzyn

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: kamtka »

Też miałem problem... po prostu musisz się zaprzeć jakimś śrubokrętem i ciągnąć za wajchę od otwierania, aż się otworzy. Potem spryskać jakimś WD i rozruszać mechanizm. Na końcu przesmarować wszystko i od roku nie ma problemu
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: lolek »

Miałem to samo. Jak maska się lekko uchyli wkladalem reke i metoda prob i bledow naciskałem na ruszający się mechanizm. Trzeba delikatnie opuscic maske a nie ciagnac na sile do góry.
adimas1991
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2017, 20:38
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Warszawa

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: adimas1991 »

Dzięki Panowie, udało się po kilkukrotnym szarpnięciu wajchy. Po otworzeniu maski wyglądało jakby ktoś chciał się dobrać do zamka z zewnątrz przede mną, co jest dziwne, ale pewne elementy zamka były wygięte i zaczęły o siebie zahaczać blokując możliwość otworzenia maski.
ODPOWIEDZ