[1M] Kontrolka ABS

Wszystko o elektryce w aucie
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: mlody »

ja mam u siebie ten problem. kontrolka ABS mi swieci ;/
pompa hamulcowa - ok
plyn hamulcowy wymieniany ze 3 razy
czujniki - wszystkie sprawdzane miernikiem i są ok 8-)
pierscien czujnika ABS w tylnych kolach nowe a w przednich wyczyszczone
bezpieczniki wszystkie sprawdzilem, przeczyscilem :-)
klemra akumulatroa zdjeta na noc - tak na zas i tez nic :-(
VAG u mechanika i w serwisie nic nie pokazuje :evil:

lecz wczoraj miala miejsce dziwna sytuacja: podczas hamowania, nacisnelem lekko pedal hamulca co mie zaskoczylo pedal wsisnął sie do podlogi sam po czym uslyszalem ten "warkot" gdy dziala ABS co jeszcze dziwniejsze samochod stal a on jeszcze bil :shock: potem jezdzilem autem i bylo oki kontrolka zgasla i ABS dzialal tak troche ciezko ale działał, a dzis jak tylko przekroczylem 20km/h polska ludowa od nowa :evil:
dodam jeszcze to iz ten problem zaczął sie zaraz po wymianie tylnych zacisków na nowe TRW z powodu tego iz jeden zacisk się zapiekł. a i klocki mam bez kabelka

ktos jakies pomysly ma? z checią wysłucham

[ Dodano: 2012-12-13, 23:02 ]
w tylnym lewym kole z czujnika predkosci a dokladnie rzecz mowiac z wtyczki - poluzowal mi sie jeden przewod;/ zarobilem wtyczke od nowa i gitara ;]
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: Danielek. »

Temat ABS dopadł i mnie niestety :-/
Wczoraj podczas jazdy zapaliła się kontrolka ABS dziś odpaliłem auto ona ciągle świeci,zdjąłem koła powypinałem kostki z czujników zmierzyłem miernikiem wszystkie są spr mają ok 1 kOhma złożyłem wszystko do kupy przejechałem się kawałek kontrolka zgasła ABS zaczął działać po upływie kilku godzin podczas jazdy na początku wszystko działało gdy znowu zapaliła się kontrolka i znów nie działa ABS :evil:
Ma ktoś jakieś pomysły?
Niestety nie mam dostępu do VAGA.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: olinek2 »

Musisz VAGiem podjechać. Jeśli to będzie błąd pompy (sterownika) to trzeba ją reanimować, ale w autach na płycie GIV rzadko się to zdarza, obstawiam wiązkę któregoś z kół...
Marcin2601
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2014, 15:52

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: Marcin2601 »

Witam mam problem, kontrolka abs sie zaświeciła i brak absów, juz raz miałem taką sytuację ale po godzinie zgasła a teraz niechce. w czym może być problem? czy winą mogą byc zdarte klocki hamulcowe ?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1M] Kontrolka ABS

Post autor: NED »

Nie , gdyby to były klocki to świeciła by Ci kontrolka STOP , jeśli świeci ABS to przyczyna leży gdzie indziej np. czujniki , sterownik pompy , lub coś innego. Pr4oponuję zacząć od diagnostyki komputerowej w dużej mierze ułatwi to ustalenie przyczyny usterki.
NED
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Re:

Post autor: klynna »

eko_zgonuś pisze:
peter174 pisze:masa na obudowie silnika
gdzie konkretnie jest ta masa? Mógłby ktoś wymienić punkty gdzie podłączona jest jeszcze masa w naszych autach? Nie mogę znaleźć, a chyba mam problem z brakiem masy...



pomożecie uszczegółowić gdzie znajduje się punkt pasy ? (jakoś nie rzuca mi się to w oczy)
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Licznik - kontrolka abs

Post autor: Mat123321 »

Witam. W kazdym toledo 2 lub samochodzie(który ma ABS) po uruchomieniu zapłonu powinna zapalać sie na chwile kontrolka ABS? Będąc ciekaw rozebrałem licznik i okazało sie że w kontrolce od ABS nie ma diody.. Wiec ktoś ją wyciągnął lub wyleciała gdzieś czy poprostu jej nie ma a powinna byc??
dodam że w aucie nie działa aktualnie ABS ;/
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Licznik - kontrolka abs

Post autor: myszazwc »

Tak świeci,powinna być bo w razie awarii absu nie będzie wiadomo
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Licznik - kontrolka abs

Post autor: Mat123321 »

wiec rozumiem ze mozna np. wlutowac tam diode? (tansze od zakupu nowego/uzywanego licznika)

a takie pytanie poboczne: skoro moja fura nie zostala wyposażona w czujnik zużytych klocków to nic dziwnego ze również nie ma tam diody led??
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Licznik - kontrolka abs

Post autor: myszazwc »

U mnie tez nie ma tego czujnika i abs świeci i raczej za klocki odpowiada kontrolka ręcznego tak mnie się wydaje
Możesz zawsze spróbować przed wydatkiem miernikiem czy czymś innym czy jest tam prąd po zapłonie
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ