Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: brtk »

Ja tankuje na Shellu i mam pewność, że paliwo które tam dojechało w dostawie jest do -30 stopni, bo poprosiłem o wykaz na stacji taki jak wyżej, tylko, że Shellowski. Przy -21 stopni, co prawda kręcił długo, ale zawsze odpalił, nawet jak stał 2-3 dni. A jeżeli chodzi o paliwo z dodatkami, to Shell ma ich najwiecej i największą liczbę cetanową.. tylko niestety na stacji na której ja tankuje różnica między zwykłym diesel a v-powerem to 50 groszy :shock: A Shell FuelSave Diesel ma liczbę cetanową tak jak verva na orlenie.. a jest tanszy od vervy.

PS. z dokumentu wyżej wynika, że paliwo które przyjechało na Orlena jest do -29 stopni.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: DzieX »

HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: HQ-Automotive »

U mnie podczas tych dużych mrozów jakie za nami, czyli pod -30 przez dwie noce, autko stało pod chmurką, rano odpala i ciężko kręcił ale dął radę, to samo dnia następnego. Paliwo jakie zatankowałem to Orlenowska Verva 98, także tutaj się nie zawiodłem. Kolega już przy -10 rano ma bardzo duży problem z odpalaniem na zwykłym ekodieslu. Różnica to teraz 20gr ( na przykładzie Orlen Kielce na wylocie na Radom) gdzie Verva kosztuje 4.79 a ekodiesel 4.59.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: vwir »

Do diesla? Verva 98?
KrystianNh
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 20 maja 2008, 11:58
Auto: Audi A6 C5
Model: 2.7 Biturbo AJK
Skąd?: Kraków

Re: Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: KrystianNh »

brtk pisze:Ja tankuje na Shellu i mam pewność, że paliwo które tam dojechało w dostawie jest do -30 stopni, bo poprosiłem o wykaz na stacji taki jak wyżej, tylko, że Shellowski. Przy -21 stopni, co prawda kręcił długo, ale zawsze odpalił, nawet jak stał 2-3 dni. A jeżeli chodzi o paliwo z dodatkami, to Shell ma ich najwiecej i największą liczbę cetanową.. tylko niestety na stacji na której ja tankuje różnica między zwykłym diesel a v-powerem to 50 groszy :shock: A Shell FuelSave Diesel ma liczbę cetanową tak jak verva na orlenie.. a jest tanszy od vervy.

PS. z dokumentu wyżej wynika, że paliwo które przyjechało na Orlena jest do -29 stopni.


Tu się z tobą nie zgodzę do końca z tym stwierdzeniem bo akurat mam do czynienia branża paliwową bo np. w ostatniej dostawie piszesz było do -30 ,a w poprzedniej nie wiesz a mogło być np.2 dni wcześniej przyjechać dostawa ON do -27 zbiornik stacja ma np.20tys litrów lub 30tys a jak duży koncern to są nawet 47500 i większe sprzedało się X paliwa przyszło powiedzmy 15tys. litrów i temp. zablokowania zimnego filtra nie jest -30 w całym zbiorniku a po zmieszaniu np. -28stopni to jest przykład.Tak samo liczba cetanowa miedzy dostawami tez jest różna i może wynosić 1 jednostkę przy tym samym paliwie wszystko zależy zależy z jakiej rafinerii (hurtowni) było brane bo stacja duży koncern paliwowy nie bierze z jednej hurtowni tylko z różnych wszystko to zależy od regionu i gdzie kierowca cysterny się znajduje i gdzie ma bliżej z poprzedniej dostawy.A dużo wcześniej tez jest efekt w jakiej temperaturze ropa mętnieje (zmienia swój wygląd i wytrącają się pierwsze kryształki parafiny) czym wcześniej to następuje tym ropa nie bedzie do niższych temp. :-( niestety

Przykład
Nr.1 Z ostatniego czasu brat zatankował na shellu v-power On do -29stopni pojechał na weekend do Zakopanego pod Giewont do pensjonatu temp. w nocy spadła do -33stopni rano przy -27 nie odpalił akumulator nowy rozładował i auto ma 6lat olej napędowy zamarzł ... :-|

Ps. jak chcesz wiecej wiedziec pisz na priv
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: Bartek26 »

wypowie się ktoś na temat pb ? czy tylko ON nas interesuje??
Skill.... You can't buy it ....
KrystianNh
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 20 maja 2008, 11:58
Auto: Audi A6 C5
Model: 2.7 Biturbo AJK
Skąd?: Kraków

Re: Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: KrystianNh »

Bartek26 pisze:wypowie się ktoś na temat pb ? czy tylko ON nas interesuje??


pisz na priva co chcesz wiedziec ;-)
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Re: Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: Bartek26 »

KrystianNh pisze:
Bartek26 pisze:wypowie się ktoś na temat pb ? czy tylko ON nas interesuje??


pisz na priva co chcesz wiedziec ;-)

już pisałem wcześniej :-P
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Orlen, Verva vs Eko Diesel, co tankować?

Post autor: DzieX »

Wszystko co ważne :-)
ODPOWIEDZ