[1M] Problem natury elektrycznej

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
lexma2013
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 15:01
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Skarżysko kamienna

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: lexma2013 »

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam ten wątek więc proszę o wyrozumiałość,

Mój Tolek to
Seat Toledo II v5 poj 2.3L B
Rok 99.

Mój problem polega mianowicie na tym:

1. Najpierw przestały działać spryskiwacze lamp
2. Następnie przestało działać podgrzewanie fotela
3. Zablokowały mi się tylne prawe drzwi
4. No i co najgorsze zablokowały mi się przednie drzwi od kierowcy
5. Światełka w drzwiach raz działają a raz nie
6. Dwustopniowy przełącznik szyb na drzwiach kierowcy raz działa a raz nie

I tu jest teraz pora na moje pytania.

1. Jak mam otworzyć zaryglowane drzwi od kierowcy, zdjolem już obicie drzwi i ukazała mi się blacha z której wystaje tylko jedna linka idąca do klamki ale ciagniecie za nią nic nie daje ?
2. Czego to może być przyczyna ?, problemy pojawiły się z nadejściem zimy.
3. Podejrzewam, że jest to moduł komfortu a więc gdzie go szukać i jak go wyjąć?


Proszę o pomoc bo mój tolek już dwa dni spędził w garażu a mi do niego brak już cierpliwości i mam ochotę go dobić. Błagam o pomoc.
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: jocker0705 »

Moduł komfortu masz pod kierownica,taka Skrzynecka, nie ma dużo rozbierania [emoji14] u mnie chociaż mam dobry moduł a dzieje się tak ze czasami nie mogę zamknąć auta,podświetlanie raz jest raz nie i u siebie obstawiam mikrostyk w zamku

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: Sony »

1. W jakim stanie masz akumulator ?
2. Bezpieczniki sprawne ?
lexma2013
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 15:01
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Skarżysko kamienna

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: lexma2013 »

Akumulator został zakupiony jakoś koło roku temu jest w bardzo dobrym stanie
Nie wiem w jakim stanie są bezpieczniki bo są one od strony drzwi kierowcy a te są zamknięte i do bezpiecznikow nie idzie się w żaden sposób dostać

jocker0705 pisze: obstawiam mikrostyk w zamku



Jak już napisałem powoli wysiada coraz to więcej z elektryki więc nie wydaje mi się żeby to były mikrostyki

W pierwszej kolejności wysiadly mi spryskiwacze na lampy potem podgrzewanie fotela tylne prawe drzwi się zaryglowaly i teraz przednie drzwi od kierowcy i to wszystko jest ze sobą połączone moim zdaniem właśnie tym modułem komfortu
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: vwir »

Nie jest. Spryskiwacze lamp nie mają żadnego związku z modułem komfortu, idą bezpośrednio z przekaźnika. Podobnie jak podgrzewanie foteli.
Punkty 3,4,5 to jest jedna i ta sama rzecz - mikrostyki w zamkach. Dlaczego nie otworzysz drzwi kierowcy kluczykiem?! To jest rozwiązanie czysto mechaniczne i musi działać. Jeśli zamek elektrycznie nie pozwala ich otworzyć to odłącz akumulator.
lexma2013
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 15:01
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 v5
Skąd?: Skarżysko kamienna

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: lexma2013 »

Po odlaczeniu akumulatora nic się nie zmienia a kluczykiem nie otworzę bo mam zamek zepsuty już chyba z 2lata

vwir pisze:Nie jest. Spryskiwacze lamp nie mają żadnego związku z modułem komfortu, idą bezpośrednio z przekaźnika. Podobnie jak podgrzewanie foteli.
Punkty 3,4,5 to jest jedna i ta sama rzecz - mikrostyki w zamkach. Dlaczego nie otworzysz drzwi kierowcy kluczykiem?! To jest rozwiązanie czysto mechaniczne i musi działać. Jeśli zamek elektrycznie nie pozwala ich otworzyć to odłącz akumulator.



Więc napisz jaki jest to przekaźnik gdzie się znajduję i jak sprawdzić czy to w nim tkwi problem
Oraz jeśli punk 3,4,5 to są mikrostyki to jak to naprawić bo nie jestem zbyt obeznany w naprawach samochodów
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: vwir »

Przekaźnik oznaczony 389 w skrzynce przekaźników pod kierownicą. Aczkolwiek ja bym zaczął od bezpieczników.
Na temat mikrostyków to było już tyle wpisów, że więcej naprawdę nie potrzebujemy. Są tam też opisane sposoby otwarcia zaryglowanych drzwi.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Problem natury elektrycznej

Post autor: Sony »

lexma2013 pisze:Akumulator został zakupiony jakoś koło roku temu jest w bardzo dobrym stanie
Nie wiem w jakim stanie są bezpieczniki bo są one od strony drzwi kierowcy a te są zamknięte i do bezpiecznikow nie idzie się w żaden sposób dostać

Sprawdzałeś jakie napięcie ma akumulator ? Bezpieczniki są również nad akumulatorem i jest tam jeden odpowiedzialny za całe wnętrze. Dla świętego spokoju warto sprawdzić, mimo że działa on czysto zero jedynkowo. Na forum tak jak przedmówca napisał jest temat o problemach z zamkiem, a tam były sposoby na otwarcie drzwi poruszane, więc musisz doczytać. Następnie polecam sprawdzić bezpieczniki w kabinie + przekaźniki.

P.S. Swoją drogą jeździć z zepsutym zamkiem :shock: Brawo Ty! :one:
ODPOWIEDZ