Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

Tylko nie kupujcie zamienników z allegro kupilem i po tygodniu padł.Z czystej ciekawości rozebralem orginal i zamiennik jednym słowem szkoda kasy.Stary oryginał zostal rozebrany razem z mikrostykiem i chodzi od siedmiu miesięcy.
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Ja z kolei znów powtórzę po raz kolejny na swoim przykładzie, że widocznie z tymi zamiennikami różnie bywa. Ja kupiłem zamiennik w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym i hula od kilku lat do dzisiejszego dnia. Zamiennik firmy AQ za coś ok. 100zł :lol:
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

Obrazek

A tylko chodzi o ten na kabelkach który odpowiada za światełka i brzeczyk
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
WojcioLRA
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 sie 2016, 20:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzyń Podl.

[1M] Zamek drzwi

Post autor: WojcioLRA »

Nie mam żadnego doświadczenia w tego typu pracy. Zamierzam kupić używkę z jakiegoś Tolka na części.
Czy walnięty zamek od kierowcy może mieć wpływ na brak oświetlenia w bagażniku i brak kontrolki?
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: brtk »

Tak dla ciekawości napisze, a może się komuś przyda. Mi raz działał brzeczek+lampki, a raz nie. Pomogło naciągnięcie linki klamki po zdjęciu boczku i teraz wszystko działa już od paru miesięcy. Też na początku myslałem, ze to mikro/zamek. Wpadłem na ten pomysł jak raz pociągnąłem wew. częścią klamki w czasie kiedy nie działało i raz zapaliła się lampeczka w drzwiach
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

Kolego wojcio nic trudnego w tym nie ma tylko cierpliwość godzinka roboty i kupić klucze spline
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
WojcioLRA
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 sie 2016, 20:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzyń Podl.

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: WojcioLRA »

Powracam z pytaniami, chce kupić używany zamek kierowcy . Jaki kupić żeby był dobry ? Od anglika nie będzie miał wkładki na kluczyk. Czy oprócz tego na coś jeszcze uważać? Centralny zamek?
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: macsta12 »

Jeżeli nie działa Ci podświetlenie w bagażniku to walnięty jest mikrostyk w zamku bagażnika. Uzywke jak kupisz to nie wiadomo czy będzie dobry. Ja swój zrobiłem i działa do dziś. Trzeba tylko kupić i wymienić górę mikrostyku i lekko przelutowac płytkę w zamku. Na prawdę nic trudnego.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: myszazwc »

macasta12 dobrze prawi co do zamka lepiej stary reanimowac,a w mikrostyku wystarczy przeczyscic miejsca styku papierem sciernym 1000 i dla pewności tak jak kolega pisze ruszyc luty

EDIT:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

rozebranie zamka pare postow wyzej zdjecie zciagamy ta blaszke wtedy wyjdzie nam mikrostyk ktory wszysko psuje on jest rozbieralny da rade go przeczyscic
zdjecie 2 odkrecamy (torx) zdjecie 3 odkecamy (torx) rozdzielamy zamek na dwie czesci nic nie odpada nic nie wylatuje
zdjecie 4 odkrecamy wszystkie śrubki (torx) rozpolawiamy zamek (mi wypadla taka plastikowa tulejka ktora idzie z tylu silniczka) w srodku pare zebatek wycigamy je
nastepnie plytka drukowana wychodzi bez problemu z du.. strony poprawiamy luty i tyle skaldamy do kupy
co do wyciagniecia zamka to znajdziesz na forum.
jeszcze pare zdjec zamka w srodku jest idetyczny prawie jak orginal
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

przy skladaniu trzeba trafic tak jak na zdjeciach
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
WojcioLRA
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 sie 2016, 20:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzyń Podl.

Re: [1M] Zamek drzwi

Post autor: WojcioLRA »

macsta12 pisze:Jeżeli nie działa Ci podświetlenie w bagażniku to walnięty jest mikrostyk w zamku bagażnika.


Sprawdziłem i mikrostyk jest ok, coś z wiązką musi być nie tak.

Dzięki Wam wielkie Panowie! Lecz nie wiem czy sobie poradzę, nie mam nawet lutownicy :-/
ODPOWIEDZ