Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: marek_igor »

Saab strasznie plastikowy w środku, aż za bardzo zalatuje Oplem. Jak dla mnie to Alfa 159 :D Legacy, C5
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: spec »

Oglądałem kilka samochodów. Insignia to bardzo fajne autko ale jednak sporawe. Jest ciężkie przez co w dieslu szału nie robi jeśli chodzi o spalanie. Przyzwyczaiłem się do 4,5l na 100km na trasie w moim dziadku :-) Patrzyłem też na Astre J bo środek ma prawie taki sam ale 30k to jednak za mało na takie auto.
Mondeo mk4, Laguna III i C5 to ciekawe propozycje. Musze jeszcze o nich poczytać.
Patrzyłem jeszcze na golfa 5 w kombi, Jette A5 i Kie Ceed. Zwłaszcza Kia ma dobre opinie z jej 1.6 dieslem.
Powiem Wam, że niezła zagwozdka.
Seat Exeo to był mój faworyt odkąd mam Toledo ale warto rozglądnąć się za konkurencją.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Re: Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: kornat »

spec pisze:Seat Exeo to był mój faworyt odkąd mam Toledo ale warto rozglądnąć się za konkurencją.

No to może Alfa Romeo 159 lub Saab 9-3? Może by się udało wyrwać BMW E90.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: haszczu »

Znajomy kupił właśnie e91 2.0 diesla w dobrej kasie bo z akcyzami itd wyszła 27k. A nie dawno jego szwagier sprzedał identyczną z 3.0 w okolicach właśnie 30k

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: vwir »

spec pisze:Przyzwyczaiłem się do 4,5l na 100km na trasie w moim dziadku :-)


Obawiam się, że musisz się odzwyczaić ;) No chyba, że kupisz malutkie autko, coś w stylu renault clio (które nawiasem mówiąc ma więcej miejsca w środku niż toledo II). Z podanych aut to chyba Kia Ceed będzie najmniej paliła, ale o 4,5l/100km to możesz zapomnieć. Dołóż przynajmniej z litr.

E90 to bardzo fajne auto. Miałem w rodzinie i nie można mu niczego zarzucić. No może poza tym, że nie ma koła zapasowego, ale to już standard w dzisiejszych czasach. Fajnie jest trafić wersję z navi, bo bez niej deska rozdzielcza wygląda bardzo ubogo (wielka połać plastiku). Spalanie w 2.0D 163KM na poziomie 6,5-7,0 (dużo zależy od nogi kierowcy).
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: Bartek26 »

jeżeli spalanie jest wyznacznikiem to szukałbym vaga z silnikiem 1.6 tdi , miałem okazje latać octavią 3 , golfem 6 i leonem 2 z tym silnikiem i rzeczywiście jak ktoś ma łeb na karku i ogarnia jazdę dieslem można się zakręcić wokół naprawdę dobrego spalania , nie są to może demony mocy ale ostatni spod świateł też nie będziesz .
Osobiście bym się skłaniał ku Leonowi bo ma fajną bryłę i na dobrej feldze wygląda dla mnie bdb . W 30tyś powinieneś coś już znaleźć.
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Re: Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: wojtekm »

Aaa i ja jeszcze polecam jak najbardziej fiata bravo II. Do 30k powinieneś znaleźć 1.9 jtd 150 KM, a może i nawet 2.0 jtdm 165 KM. Naprawdę fajne autko i przede wszystkim ładne :)
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: spec »

Pooglądałem trochę samochody i dalej nic nie wiem. Odpadł Saab 93 po lifcie. Wpadł mi w oko za to jeszcze jedne model - Volvo V50. Ktoś miał z nim styczność? Nie oglądałem jeszcze żadnego egzemplarza ale opinie są dość pozytywne.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: vwir »

Miałem ochotę kupić S60 dopóki nie obejrzałem z bliska. Po 'marce premium' spodziewałem się wysokiej jakości materiałów. A tymczasem ich jakość i podatność na zużycie (szczególnie w środku auta) pozostawiała duuużo do życzenia. Obejrzyj jakiś osobiście - może to tylko ja mam jakieś wygórowanie wymagania.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Zmiana auta - co kupić za 30 tys. zł?

Post autor: HQ-Automotive »

Wiesz, może to też kwestia "zużycia" auta i faktycznego przebiegu, ja odnośnie materiałów jakie zastosowano akurat w S60 nie mam zastrzeżeń, nie ma tutaj skrzypiących plastików jak chociażby w Saabie 9-3, ale to tylko moje odczucie, po prostu tutaj nie przepłacasz za markę a faktycznie cena to wyznacznik dobrej jakości, tak samo jak w C5 III gen.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
ODPOWIEDZ