Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Toledo II generacji
seemme
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2016, 11:25
Auto: Seat Toledo 1M, 2002
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Kraśnik

Re: Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: seemme »

Kolejny raz Was witam bo w dalszym ciągu nie udało mi się znaleźć Toledo :roll:
Mam okazję zakupu za dosyć atrakcyjną a zarazem podejrzaną cenę bo za 5 000 zł. Z uwagi właśnie na nią jest trochę do roboty, chciałbym więc Was, bardziej doświadczonych zapytać o pomoc czy takie coś 'może' się opłacać.
Otóż ze wstępnych ustaleń ze sprzedającym wynika, że mechanicznie samochód nie wymaga wkładu a rzeczami którymi trzeba się zająć to centralny zamek który otwiera się tylko z klapy bagażnika, niedziałająca klimatyzacja (podobno nieszczelna) i maska która otworzyła się podczas jazdy (na zdjęciach nie widać zeby było coś z nią nie tak). Chciałbym zmieścić się w 8 tysiącach czy jest to realne i czy w ogóle zakup takiego wątpliwego seata ma sens?
Cały samochód bee chciał jeszcze sprawdzić za pośrednictwem autotesto

Będę bardzo zobowiązany za pomoc :)
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: Bartek26 »

NIe ma okazji , jak ktoś się chce pozbyć za 5koła auto to widocznie jeszcze daleka droga żeby to miało ręce i nogi .
Wierz mi , nie jedno auto w życiu kupiłem czy sobie czy innym i zawsze przestrzegam przed okazjami ... bo nigdy ich nie było i nie będzie.
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: haszczu »

Bartek26 pisze:NIe ma okazji (...) zawsze przestrzegam przed okazjami ... bo nigdy ich nie było i nie będzie.


Co do tego to musze dodać swoje zdanie. Okazje są i to baaardzo często lecz gdy jest to okazja to znika w przeciągu max 2 godzin.

A teraz wracając do tematu. Policz mniej więcej koszty napraw typu wymiana maski ok 500zl, zawiasy bo też mogły polecieć 40zl/szt, klima nieszczelna wiec licz większą kwotę np cenę chłodnicy plus robocizna i nabicie z odgrzybianiem 350+130. Skoro centralny tylko z klapy działa wiec mikrostyk może swirowac w drzwiach kierowcy.
Jeśli jest jakaś korozja na progach lub widać ze jest świeża to były dziury a jak były to auto mogło mieć przygody wcześniej.
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: Bartek26 »

haszczu pisze:
Bartek26 pisze:NIe ma okazji (...) zawsze przestrzegam przed okazjami ... bo nigdy ich nie było i nie będzie.


Co do tego to musze dodać swoje zdanie. Okazje są i to baaardzo często lecz gdy jest to okazja to znika w przeciągu max 2 godzin.

w 2h to idą uczciwe auta , nie oszukane ale też za normalną cenę :) okazje czyli jak dla mnie auta które stoją za co najmniej kilka klocków taniej niż standardowy model z tego samego rocznika to zazwyczaj bombki które wybuchają w czasie eksploatacji i nigdy takiego auta nie kupiłem.Baa mam nawet kolegów co tak zarabiają że kupują autka w kiepskim stanie ale z mocnymi silnikami , troszkę pudru tu i tam i pierwszy pseudo znawca co ma naście lat podjarany mocą bierze takie auto a przycinka jest konkretna .
Sam kupiłem aut "dziesiąt" bo wiele znajomych albo znajomi znajomych proszą mnie o pomoc w tej sprawie i miałem kilka razy nieprzyjemności za takie okazje , raz w świdnicy nawet mało w mordę nie dostałem jak powiedziałem koksikowi że ten Małysz to dziadostwo wyklepana u wieśka w szopie . A jeszcze dekiel sam się przyznał że zanim sciągnał do polski a wystawił na aukcje to minął ponad miesiąc , pytanie co miesiąc działo się z autem ? skoro koleś na tym zarabia a taki wspaniały wóz przywiózł.

Na szczęście póki co mam 100% zadowolenia i nie jednokrotnie nawet muszę odmawiać pomocy z braku czasu.
Ale dość tego chwalenia się...
Na koniec dodam jeszcze że jak ktoś ma nerwy i hajs na naprawy to niech szuka okazji , a jak ktoś chce kupić auto uczciwe w Polsce to potrzeba sporo czasu i normalną ilość gotówki.

PEACE
Skill.... You can't buy it ....
Awatar użytkownika
Danpol
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2016, 14:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Bytom

Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: Danpol »

Dzień dobry, piszę w sprawie nie cierpiącej zwłoki :D Otóż mam na oku ten oto egzemplarz:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-seat-toledo-CID5-IDhZlM5.html#10896d46c4
i tu rodzi się moje pytanie: czy cena jest adekwatna do sprzedawanego pojazdu (nie orientuję się do końca ile kosztuje w miarę zadbane Toledo) i czy po zdjęciach są Państwo ocenić wersję wyposażenia? :) Z góry dziękuje za wszelką pomoc :) Pozdrawiam.
Toledo II 1.8 125 KM 1998 r.
Przejechane 260000 (według licznika)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: haszczu »

Bartek26, jako że nie lubię się kłócić, mogę tylko jeszcze dodać, że ja właśnie w taki sposób zarabiam. Nie uwierzył byś jakie auta ludzie sprzedają w naprawdę dobrych pieniądzach. Przykładów mógłbym podać tyle samo ile miałem zakupionych przez ostatnie 11 miesięcy (ok 70sz)


A teraz wracam do tematu.

Sprzedawca cwanie zrobił zdjęcia z otwartymi drzwiami oraz pod takim kątem gdzie nie widać ewentualnych różnic koloru. Jeśli masz niedaleko to może i warto przejechać obejrzeć.


Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Toledo II z silnikiem 1.8 + LPG

Post autor: HQ-Automotive »

Akurat ten myk jest powszechnie stosowany, czyli zdjęcia z otwartymi drzwiami, tak aby po zdjęciach nie odróżnić czy innego odcienia koloru. Poza tym cena mimo wszystko dla mnie zbyt wysoka, pewnie zszedłby tych 9 stówek, jak nie masz daleko to można podjechać i obejrzeć. Ten silnik to poszukiwana wersja na rynku, nie jest ich zbyt wiele.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
ODPOWIEDZ