[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: brtk »

Cześć, nie wiem czy to jest akurat problem z zamkiem ale na to stawiam.

Mój tolek to 1M 1.9tdi 99r. Problem wygląda mniej więcej tak.

centralny działa dobrze jeżeli chodzi o otwieranie i zamykanie, otwiera i zamyka bez żadnych problemów. Natomiast po otwarciu drzwi kierowcy nie świeci się lampka w nich (w pozostałych jest wszystko ok), a jak nacisnę przy otwartych drzwiach jeszcze raz przycisk otwarcia na pilocie to się zaświeci. Po zamknięciu drzwi, ale nie zamykając samochodu centralym i ponownym otwarciu ich, problem jest ten sam, lampka nie swici, zaswieci sie jak nacisne na pilocie przycisk otwierania (mimo, że ich z centralnego nie zamykałem) Domykanie szyb z kluczyka raz działa a raz nie, z naciskiem na nie. (kilka razy udało mi się tylko je domknąć, przeważnie po tym jak jeszcze raz naciskałem przycisk otwierania na pilocie, co opisywałem wyżej) Raz na jakiś czas jak przy otwartych drzwiach zamknę je z pilota, to zaczyna wyć klakson (sądzę, że jest to alarm?) jeśli tak, to czy uzbraja się on przy każdorazowym zamknięciu z centralnego? (nawet jeżeli są problemy które opisuję wyżej) Czy to coś jest z tymi stykami, czy z samym centralnym albo modułem komfortu?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vwir »

Ja bym obstawiał zamek kierowcy.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: brtk »

Dziś popatrzyłem trochę co się dzieje dokładniej z tym zamkiem i problem wygląda mniej więcej tak też:

otwieram drzwi, lampka się nie świeci w drzwiach. Jak szarpne klamką od środka na otwartch drzwiach (tak jakbym otwierał je od środka), to lampka sie zapala. Który mechanizm w zamku odpowiada przy otwieraniu drzwi za zapalenie się tej lampki, ze od zewnątrz się ona nie zapala a od wewnątrz już tak (ale nie zawsze, zalezy jak się pociągnie za klamkę)? Gdy jest ona zgaszona, ,to żaden moduł komfortu mi nie działa, typu domykanie szyb z kluczyka po zamknięciu drzwi przy zgaszonej lampce w drzwiach, dźwięk zapalonych świateł przy otwartych drzwiach.
mazurek1500
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2015, 21:25
Auto: Seat Toledo 2M
Model: 1/9 TDI
Skąd?: Bieruń

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mazurek1500 »

Witam,

Panowie bo już zgłupiałem. Miałem problem z mikro stykiem w zamku od strony kierowcy. Po dwóch naprawach zamka postanowiłem kupić nowy. Po jego montażu problem pozostał. Jak sygnały dźwiękowego nie wyłączonych świateł nie było tak go nie ma, podświetlania kabiny również.
Przeszkadza mi to dodatkowo ponieważ mam połączony alarm z zamkiem i po 30[s] drzwi mi się blokują. Sterownik nie wie że drzwi zostały otwarte. Gdzie szukać przyczyny?

Czytałem o bezpiecznikach ale wszystko działa poprawnie. Mam na myśli centralny, szyby itp. Więc to chyba nie bezpiecznik.

Dzięki za sugestie i pomysły.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

mazurek1500 pisze:Przeszkadza mi to dodatkowo ponieważ mam połączony alarm z zamkiem i po 30[s] drzwi mi się blokują

Ta opcja to akurat bez alarmu też jest w Toledziakach. Może z modułem komfortu coś nie halo ?
mazurek1500
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2015, 21:25
Auto: Seat Toledo 2M
Model: 1/9 TDI
Skąd?: Bieruń

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mazurek1500 »

A no to dzięki za info. Da się jakoś sprawdzić moduł? Gdzie on się znajduje?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Da się, VAG grupa 46. Znajduje się pod kierownicą przy przekaźnikach - trzeba deskę demontować.
mazurek1500
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2015, 21:25
Auto: Seat Toledo 2M
Model: 1/9 TDI
Skąd?: Bieruń

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mazurek1500 »

Zastanawiam się, czy każdy zamiennik oryginalnego zamka ma wszystkie mikrostyki? Bo zauważyłem że jak włożę kluczyk do zamka to otwierają się tylko drzwi kierowcy. Pozostałe drzwi się nie otwierają. Tak powinno być? Możecie sprawdzić u was jak to wygląda?
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Powinno się otworzyć całe auto. Sprawdzałeś przewody w harmonijce?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
mazurek1500
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2015, 21:25
Auto: Seat Toledo 2M
Model: 1/9 TDI
Skąd?: Bieruń

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: mazurek1500 »

Tak też myślałem. Przewody wyglądają na całe. Gdzie szukać przyczyny?
ODPOWIEDZ