Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: D3T3 »

brtk pisze:Ale moje pytanie było serio, bo zbiera się tylko na progu a tam mam jakąś uszczelkę, która uniemożliwia by ta woda dostała się do środka. Jest też tak, że nieważne ile bym tam lał wody (a już tak testowałem szlaufem), to część wody spływa z progu a właśnie ta część co wydostaje się przy otwarciu drzwi zostaje tam, więc nigdy nie jest tak jakby ponad stan, by dostała się do środka.

Mi też się wydawało, że jak tylko stoi na progu to nie ma problemu.
Wystarczy, że nie otworzyłem drzwi pasażera bo nikt tak nie wsiadał i ruszyłem, przyspieszanie czy hamowanie i pod wpływem bezwładności woda dostawała się do wnętrza auta.
Tego nawet nie musi być widać z wierzchu na dywanikach, wystarczy , że wilgoć dotrze do plastikowych osłon na progu i już pod nie wcieka i nasącza wygłuszenie pod dywanikami, a wtedy syf w aucie gotowy.
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

Nie wiem jak u was ale zauważyłem ze u mnie drzwi zaczynają puszczać gdy używam elektrycznych szyb. Całą zimę byl spokój a teraz gdy częściej ich używam jest problem. Wczoraj zrobiłem taki maly test i w momencie gdy zamykam szybę ona tak jakby odpycha ta uszczelkę która jest przy niej a to właśnie ona powinna dobrze przylegać do szyby tak żeby odbić jak najwięcej wody która po niej spływa a tak większość dostaje się do środka :/
Obrazek
Wezyr147
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2015, 09:06
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Gdynia

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Wezyr147 »

Woda na uszczelce to też problem bo zimą drzwi mogą zamarznąć i robi się z tego problem. Kilka razy tak mi się zdarzyło... Robicie jakieś dodatkowe odpływy aby woda nie docierała na uszczelkę, tylko szybciej była odprowadzona?
hCYk - to że uszczelka szyby to nic tragicznego bo w wielu autach, po czasie, lekko odstaje i jest to pierwsza linia oporu dla wody. Im lepiej dolega tym mniej wody dociera do wnętrza drzwi. Od całkowitego zatrzymania wody są wewnętrzne uszczelki oraz odpowiednie odpływy.

Tolek fajny, ale za tą wodę powinni konstruktorów ubić. :573: Inna rzecz, że producent powinien to naprawiać bez gadania. Niestety jest jak jest.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: brtk »

D3T3 wrzucisz fotę z tym kabelkiem, jak to wygląda?
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: D3T3 »

Takie coś mi wczoraj hCYk podesłał i tak zrobione spełnia swoją funkcję.
Obrazek
bulatolek22
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2016, 20:26
Auto: Toledo 1m
Model: 1,8
Skąd?: wrocław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bulatolek22 »

od niedawana jestem posiadaczem Toledo, no i niestety tez zauważyłem na uszczelkach drzwi u dołu wode, tak wiec nie czekając aż woda zaleje mi auto uszczelniłem wszystkie drzwi sylikonem, zobacze z co z tego wyszło. Mam tylko pytanie w jaki sposób moge całkowicie zdemontować blache która tym razem tylko odchylałem??? czy oprócz tych paru srób musze cos wiecej odkręcać??? jeszcze jedno czy uszczelka od dołu drzwi w której sa otwory do odproadzania wody u każdego z was tam mocno dolega do blachy ze blokuje prawdopodobie wyciek tej wody ja dzis w miejscu otworów wyciołem troszke uszczelki by woda mogła bez przeszkód wypływać.

EDIT:
Koledzy dziś po wczorajszym uszczelnianiu drzwi bardzo mocno popadało, i ku mojemu zdziwieniu woda na uszczelkach nadal sie pojawia, prześledziłem skąd ona podchodzi i podejrzewam ze spływa ona z górnej części uszczelki drzwi miał ktoś kiedyś taki przypadek i ja temu zaradzić???
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4499
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Roxon40 »

Żeby wyjąć blachę musisz poodpinać wszystkie wtyczki potem odkręcić szybę i dźwignąć ją do góry ręcznie. Odczepić zamek od blachy na takich dwóch plastikowych nitach ( chyba że już ich tam nie masz tak jak u mnie było) i blachę wyciągasz razem z podnośnikiem szyby. To uszczelnij dzwi wyżej lub sprawdź czy kolo głośnika ci nie puszcza.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3134
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

Lepiej wyjąć zamek razem z blachą.
bulatolek22
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2016, 20:26
Auto: Toledo 1m
Model: 1,8
Skąd?: wrocław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: bulatolek22 »

kolego ale jak wyjąc zamek razem z ta blacha?? bo zamek pewni jest jakos przytwierdzony do drzwi??
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

Wszystko masz tutaj --> viewtopic.php?f=18&t=95 W ostatnim poście są nawet filmy co i jak.
Obrazek
ODPOWIEDZ