Dłuższy postój auta w garażu.

Luźne gadki o wszystkim
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Dłuższy postój auta w garażu.

Post autor: hCYk »

Witam wszystkich.
Otóż z racji tego że zrobiło się ciepło i pogoda dopisuje postanowiłem że przerzucę się na rower i to nim będę jeździł do roboty. Na skróty mam 3,5 km a Tolkiem po dobrej drodze niecałe 5 km więc 10 min i jestem na miejscu. Z racji tego że autko będzie trochę rzadziej używane trzeba na coś uważać? Niektórzy mówią że jak auto stoi to tylko bardziej się psuje. Szkoda mi go trochę ciągać te parę km i potem smaży się do 15/17 na słońcu. Mam zamiar tak raz w tygodniu przejechać się nim do roboty no i weekendy jakieś wypady ze znajomymi, wiadomo imprezy i te sprawy. Także jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy takim stylu użytkowania samochodu.?
Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Dłuższy postój auta w garażu.

Post autor: irocket »

Nic mu nie będzie, u mnie przez wakacje stoi ze 3 miesiące, czasem tylko wyjedzie z garażu 10m i potem z powrotem. Jeżeli stoi kilka miesięcy bez ruszania itp, to wtedy można aku wyciągnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: Dłuższy postój auta w garażu.

Post autor: Roxon40 »

Jeśli masz zamiar robić tak jak piszesz to nic mu się nie stanie. Może spokojnie stać.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Dłuższy postój auta w garażu.

Post autor: HQ-Automotive »

Fakt, że są takie opinie iż nieużywane auto szybciej się psuje i coś w tym jest,m chodzi głównie o elementy zawieszenia czy elektrykę, jeszcze należy rozróżnić czy auto stoi pod chmurką czy w garażu, czy jest to lato-zima bo wszystko ma znaczenie. Jeżeli planujesz tak sporadycznie użytkować samochód jak piszesz, to moim zdaniem nie masz się o co martwić gorzej jeżeli stałby bez ruchu powiedzmy te pół roku.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
ODPOWIEDZ