[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: kristof »

vagiem mozna uuchomic te pipczenie równiez przy zamykaniu auta (dwukrotne PIP)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Sony »

vagiem mozna uuchomic te pipczenie równiez przy zamykaniu auta (dwukrotne PIP)
Na zlocie wobec tego zadziałamy korzystając Kris z Twojej wiedzy.
Bodek

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Bodek »

Ja tez mam z kluczyka zamykane auto przez naciśnięcie kłódki i auto ma alarm pochodzący z klaksonu.
Awatar użytkownika
sobieraj10
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2008, 14:15

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: sobieraj10 »

JA mam rónież alarm który wydaje dźwięk klaksonu :-) A koledzy jak chcecie sprawdzic czzym macie alarm to weźcie otwórzcie szybe od kierowcy, zamknijcie auto pilotem i przez okno otwórzcie dzrwi klamka wewnetrzną i wtedy zacznie wyć, tak jest u mnie ;-)
Paweł
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2009, 15:29

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Paweł »

kiszka... :-? nie mam alarmu... wszelkie próby przez was zapodane nie zmusiły tolka do pipania...
pk
quli
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2009, 15:32

Centralka alarmu fabrycznego

Post autor: quli »

pamowie gdzie w toledo II jest centralka fabrycznego alarmu??? czy wogóle jest??? czy to może jest wszystko w module komfortu??? potrzebny mi tez opis kabli/pinow fabrycznego alarmu.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 19:08 przez quli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Tomas »

centralka alarmu teoretycznie powinna być za osłoną pod kierownicą (tam gdzie są wszelakie przekaźniki).
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
quli
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2009, 15:32

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: quli »

Dzięki bede szukał, myśle że tam też znajde gdzieś tam jeszcze kable blokady zaplonu...

[ Dodano: 2009-07-07, 12:17 ]
teraz rodzi sie pytanie jak zdjąć poduszke z kierownicy??? bo chcąc zdemontowac plastik pod kierownica trzeba zdjac kierownice...
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Tomas »

Nie trzeba zdejmowac kiery. Ta osłonka trzyma się na śrubach z boku (tam gdzie bezpieczniki takie krótkie śrubki na śrubokręt krzyżakowy lub gwiazdkę - już nie pamiętam) i śrubach co są od spodu. Jak się tam położysz na dywaniku i zerkniesz do góry, to zobaczysz te śruby. Od prawej strony pamiętam, że jakiś zatrzask był. Jak mi kumpel alarm montował to spoko zdjął osłonkę bez zdejmowania kiery. Ta osłonka wychodzi razem z włacznikiem świateł, to żeby ją wyjąć, trzeba rozłączyć kostkę od tego przełącznika. Za mocno skąplikowane to nie jest :)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
quli
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2009, 15:32

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: quli »

Tomas nie jest tak jak piszesz, osłona owszem jest przykrecana od spodu wiem 3 śrubka ale jest też przykrecana"od czoła" centralnie pod kierownica są dwie srubki, ciężko to odkrecić bez zdejmowania kiery, jednak wygiąłem śrubokret i się udało :mrgreen:
Ale ku mojemu zdziwieniu tam nie ma nic od alarmu, same kable...
alarm na moje oko jest zintegrowany z modułem komfortu bo ewidentnie jak odepne jedną kostke to alarmu nie ma i centralnego też ale jak odepne drugą to jest alarm ale nie słychać syrenki i nie migają kierunki ani tez nie działają czujniki wstrząsowe. Reasumując to zeby dostać sie do alarmu który jest w module komfortu zdejmuje sie osłone nad stopami(jak by dolną częśc deski rozdzielczej) a nie osłone pod kierownicą.
Tak teraz czytam twój post i dochodze do wniosku ze o to Ci chodziło ale nie odczytać twój post można było dwojako ;-)
ODPOWIEDZ