Kierownica z tworzywa

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
artur788

Kierownica z tworzywa

Post autor: artur788 »

taaa..kurs szydelkowania :) co sobota dobry kurs przechodze :mrgreen: taki całonocny :-D ;-)



chlopaki rewelka to to nie jest i sam to widze :-D
ale za 20zł i 2h roboty zrobicie cos lepszego? nie sadze...
a teraz, po tym zabiegu, przynajmniej łap nie mam czarnych i przepoconych od fajery :-P

a skora tez sie nie ślizga :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Kierownica z tworzywa

Post autor: bartek »

:-/ no tak rewelki nie ma, ale lepsze to niż nakładki z marketu :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
tomusk190
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2010, 15:38

obszycie kierownicy skórą

Post autor: tomusk190 »

Witam wszystkich klubowiczów:)
Mam pytanie do wszystkich a mianowicie chodzi mi o obszycie na nowo kierownicy skórą:)
mam już bardzo zniszczoną skórę na kierownicy i chciałbym żebyście mi poradzili gdzie najlepiej obszyć kierownice i za dobrą kase? :) ja jestem z małopolski i najlepiej by było właśnie gdzieś w małopolsce:) jeśli ma ktoś wiedzę na ten temat proszę o odpowiedź:)
Pozdrawiam.
Tomek
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Kierownica z tworzywa

Post autor: rysiekkk1 »

tomusk190, polecam kupić na allegro używkę np z anglika w dobrym stanie i będzie o wiele lepsza. Ja taką kupiłem za 100 zł, skórka nigdzie nie przetarta i jest świetna bo wcześniej miałem nie ze skóry a jakąś taką z sztucznego tworzywa. Wymieniasz ją sam w 4 minuty. Jak obszyjesz ponownie to będzie grubsza i nie będzie już tak "wygodna" jak oryginał a i wizualnie straci wiele.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Kierownica z tworzywa

Post autor: jakub_bb »

rysiekkk1, jak oddajesz kierownice do obszycia to najpierw tapicer zrywa starą skórę i następnie obszywa na nowo więc grubość nie ulegnie zmianie.

tomusk190, jakby Ci się udało znależć używke to oczywiscie kup używkę. a jak chcesz obszyć to w bielsku na ulicy krakowskiej jest super tapicer. Obszywałem u niego 2 kierownice, mogę Ci podesłać fotke. Koszt to ok. 100zl jak przywieziesz sama kiere, a jak postawisz mu całe auto to ze ściągnięciem ok 150zl. Czas oczekiwania jak się umówisz ok 3-4h.
a jeśli chcesz mega porządnie zrobione to w Jaworzu jest firma carlex - http://www.carlex.pl/
mój kuzyn u nich obszywał w BMW cena ze ściąganiem ok 250zl
ale goście to są mistrze świata, zresztą wystarczy zobaczyć na ich projekty.
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

Kierownica z tworzywa

Post autor: rysiekkk1 »

jakub_bb, no chyba, że zrywa starą, bo ja widziałem kierownice po obszyciu to nie były za ładne, może słabo zrobione widziałem....
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Kierownica z tworzywa

Post autor: jakub_bb »

rysiekkk1, możliwe, że widziałeś kierownice które fabrycznie skóry nie miały i takie robią się faktycznie dużo grubsze no i trzeba w takiej kierownicy rzeźbić rowki na szwy. Jak jest fachowiec to zrobi ładnie no ale niestety czasem można trafić na prawdziwego rzeźnika który skórę to ostatnim razem widział na króliku jak robił pasztet ;p
tomusk190
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2010, 15:38

obszycie kierownicy skórą

Post autor: tomusk190 »

Dzięki koledzy za odpowiedź:) na allegro szukałem używki ale ciężko coś znaleść:/ jednak chyba bardziej będzie mnie interesowało obszycie na nowo:) a nie wiecie czy gdzieś w okolicach krakowa nie obszywają? bo najbardziej to tam by mi pasowało :) ja jestem z okolic nowego sącza jeśli ktoś wie że robią taką usługe właśnie w okolicach krakowa to niech podpowie:) będę bardzo wdzięczny :)
Tomek
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Kierownica z tworzywa

Post autor: jakub_bb »

aaa bo ja źle przeczytałem, myślałem, że jesteś z Kęt dlatego dałem Ci namiary na bielsko ;p
w okolicach krk to jeszcze nie poznałem nic :p
tomusk190
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 24 cze 2010, 15:38

obszycie kierownicy skórą

Post autor: tomusk190 »

he no moja miejscowość to Kąty :) może jeszcze ktoś napisze i podsunie coś z krakowa :)
Tomek
ODPOWIEDZ