Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Błąd czujnika spalania stukowego

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

[1M] Błąd czujnika spalania stukowego

Post autor: kamil_sz »

Witam, mam problem ze swoim seatem. Co jakiś czas wyskakuje mi błąd :

16708 Nieznany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Dziś jadąc do roboty przed 22.00 przez kilka km wszystko było ok, aż tu nagle stracił moc żaden check mi się nie pojawił, prawie nie mogłem ruszyć, pod robotą zgasiłem poczekałem z 1 min i odpaliłem bez zmian nie chciał wkręcać się na obroty. Przez te 8 godz. gdy ponownie go odpaliłem problem znikł przyjechałem do domu i podłączyłem go pod kompa wyskoczył błąd jak powyżej. Wiem, że to błąd czujnika spalania stukowego ale mam tak samo jak na LPG i PB. Przy przyśpieszaniu nic nie szarpie po prostu wilki muł .

Tankuję tylko vervę 98 tankuję co około 1,5 miesięca tylko na orlenie oraz LPG na GASPOL oraz filtry lpg co 10 tyś km z regulacją w ASO STAG, wymieniłem czujnik spalania stukowego na oryg. za 99 zł, stosuję wszystkie filtry tylko KNECHT/MAHLE, wymieniłem czujnik temperatury płynu, ponieważ miałem problem ze wskazówką produkcji luxemburg po wymianie trochę lepiej mi pali .

Nie dawno wymieniłem olej valvoline max life 10w40 i filtr oleju i powietrza na knecht.


Co jeszcze może powodować aby samochód stracił moc ?
Przepustnica czysta. Wymieniłem parownik z alaska AT-09 na ACR01 oraz wtryski z ACW01 na Barracudy teraz jeździ o niebo lepiej .

toledo II 1.6 16V AZD 105 KM z LPG
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Błąd czujnika spalania stukowego

Post autor: Sony »

Hmmmm... Filtr paliwa, świece, przewody wn... Sprawdzone ?
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

Re: [1M] Błąd czujnika spalania stukowego

Post autor: kamil_sz »

Świece i cewki były kupione nowe jakiś czas temu a filtr paliwa ma przejechane około 25 tyś. km

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Błąd czujnika spalania stukowego

Post autor: Sony »

kamil_sz, a ten błąd nadal powraca ? Jakieś inne błędy poza nim się pojawiają ?
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

[1M] Błąd czujnika spalania stukowego

Post autor: kamil_sz »

Przy jeździe na lpg błąd cały czas powracał i towarzyszył mu brak mocy, dziś pojechałem do gazownika i ustawił mieszankę na bardziej bogatą oraz zrobił korektę po temperaturze. Jak narazie chodzi zobaczymy jak później. Ale na benzynie też się zdarza, ze wyskoczy błąd. Wczoraj z rana na benzynie znowu złapał muła, ale żaden błąd nie wyskoczył. Zaczyna mnie ten samochód irytować.

Raczej muszę odwiedzić dobrego elektryka/elektronika aby mi sprawdził wszystko co możliwe od czujników po instalacje.
ODPOWIEDZ