Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Wszystko o silnikach benzynowych
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: hCYk »

Witam.
Odpalanie wygląda mniej więcej tak jak tutaj? https://youtu.be/LMsBSgoR45U Jeżeli tak to mogę tyle powiedzieć że u mnie przyczyną był akumulator. Po wymianie na nowy odpukać auto od tygodnia odpala normalnie. Też dwukrotnie byłem na diagnostyce, zero jakichkolwiek błędów, ładowanie na poziomie 14.3V. Pod obciążeniem napięcie aku spadało do 10-11V ale po podpięciu elektronicznego testera wyświetliło się tylko "Zepsuty - do wymiany". Spróbuj pożyczyć od kogoś aku na dzień dwa żeby zobaczysz jak będzie się zachowywał. Ja nie miałem tej możliwości więc po prostu kupiłem nowy.
Obrazek
Logistyk24
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2016, 19:19
Auto: Seat Toledo 1.6 1M
Model: 1.6 BCB
Skąd?: Łódź

Re: [1M 1.6] Ciężko pali na ciepłym

Post autor: Logistyk24 »

Witam. Podpinam temat. Tolek z 2004r nie odpala ale na rozgrzanym silniku. Czasami nie chce wcale a czasami jak ma kaprys to odpali. Toledo 1.6 16v 1M (BCB)/ przebieg 141 tys. Wymieniony filtr paliwa, czujnik Halla, świece. Auto po odpaleniu normalnie się zbiera, obroty nie falują a spalanie to 6.3l/100km. Komputer podłączany 3x i nie pokazał żadnego błędu. Liczę na pomoc!
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: vwir »

Sprawdzałeś wskazania czujnika temperatury?
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: hCYk »

A jak odpala na zimnym silniku ? Nie ma żadnych problemów ? Jezeli tak to przydałoby się sprawdzić czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Lubią szwankować :)
Obrazek
Logistyk24
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2016, 19:19
Auto: Seat Toledo 1.6 1M
Model: 1.6 BCB
Skąd?: Łódź

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: Logistyk24 »

Witajcie. Więc jest tak. Poniżej 75*C odpala od strzała, bynajmniej na razie tak jest. Zdarzyło się, że próbowałem odpalić kręcąc kilka razy na rozgrzanym ( 90*C) i załapał a ostatnio kręciłem i nie było szans. Na zimnym silniku max 2 razy nie zapalił. Wskaźnik z moich obserwacji działa poprawnie.

PS. Dzisiaj miałem rozgrzany silnik. Stanąłem, zgasiłem auto i problem. Otworzyłem maskę, temp. spadła do 70*C i za pierwszym razem odpalił. Później miałem identyczną sytuację i po ostygnięciu odpalił za 1wszym.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 19:35 przez Roxon40, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy opcji EDYTUJ a nie piszemy post pod postem.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: vwir »

Nie ma znaczenia co pokazuje wskaźnik. Podłącz komputer i sprawdź czujnik temperatury. Sterownik silnika bierze temperaturę z innego źródła, niż wskaźnik na desce.
Logistyk24
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2016, 19:19
Auto: Seat Toledo 1.6 1M
Model: 1.6 BCB
Skąd?: Łódź

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: Logistyk24 »

Ogólnie komputer podłączany 3krotnie i nic nie wykazał (tzn. żadnych błędów). Postaram się jutro podjechać jeszcze raz i sprawdzić czujnik temp.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: vwir »

Błędu nie musi wykazywać. Wystarczy, że czujnik pokazuje cały czas jakąś stałą wartość (nieprawdziwą), która jest w granicach tolerancji czujnika. Wtedy błędu nie będzie, a będzie nieprawidłowe zachowanie silnika. Tak samo zresztą z każdym innym czujnikiem w aucie.
Logistyk24
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2016, 19:19
Auto: Seat Toledo 1.6 1M
Model: 1.6 BCB
Skąd?: Łódź

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: Logistyk24 »

VWIR, dzięki za pomoc. Jadę dzisiaj na komputer i dam znać co i jak. Jeśli to czujnik to czy bardzo szkodzi na jednostkę napędową? Gdzie się znajduje w Tolku ?
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: D3T3 »

Ja wymieniałem czujnik temperatury 2x w ciągu 1,5 roku. Pierwszym razem ewidentnie pokazywał bzdury, drugim razem trzeba było go dłuższy czas obserwować i dopiero się dopatrzyliśmy, że raz na kilkanaście, kilkadziesiąt sekund pokazuje jakieś kosmiczne wskazania.
Czujnik masz pomiędzy pokrywą silnika gdzie jest filtr powietrza a akumulatorem.
ODPOWIEDZ