Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: [1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: vwir »

DzieX pisze:Dokładanie sony. Jeśli wkładka jest poziomo to jest zamknięty. Jeśli pionowo to sterowanie jest pilota.

@klynna
Najpierw się ustala a potem rozbiera.


Tylko że w tym przypadku po zamknięciu z pilota klapa jest nadal otwarta. Więc raczej nie pasuje do żadnego z przypadków. Ja bym najszybciej obstawiał przerwane przewody idące do klapy, jak ktoś już wyżej pisał.
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

Re: Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: exodus »

klynna pisze:Panowie, nie fortunnie dzisiaj i mi przydażyła się ta usterka.
Myje rano autko na myjni, raz otworzyłem bagażnik, zamknąłem i już go nie mogę otworzyć.
Z pilota nei reaguje....z kluczyka nie reaguje wtf ?!!

Wiecie jak 'od środka' otworzyć bagażnik?

Masakra..


No i mi niestety przytrafił się ten problem.. Nie otworzę klapy. Jak przekręcę kluczyk to otwiera wszystkie inne drzwi. Centralnego w bagażniku nie słyszę. Widzę, że te trzpienie/odlewy są za 50 zł plus przesyłka a regenerowane klamki za 130 przy odesłaniu starej.
mazurek1500
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2015, 21:25
Auto: Seat Toledo 2M
Model: 1/9 TDI
Skąd?: Bieruń

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: mazurek1500 »

Witam,

Powiedzcie mi proszę czy to jest normalne zachowanie. Gdy mam odpalony samochód i nacisnę pilot z centralnego zamka to drzwi się otwierają, tak samo dzieje się gdy nacisnę guzik w kabinie, jednak bagażnika się nie da otworzyć. Bagażnik można otworzyć dopiero gdy wyłączę silnik, wtedy wszystkie zamki się odblokowują i ten z bagażnika również.
Jeśli to nie jest normalne zachowanie to gdzie szukać przyczyny (wydaje mi się nie normalne aby dostać się do bagażnika to trzeba wyłączyć silnik)
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: _carlos- »

Czyli rozumiem, że jeździsz z zamkniętymi zamkami i gdy otworzysz drzwi z pilota lub z przycisku w drzwiach to drzwi się otwierają a klapa nie, tak?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: Sony »

Klapa bagażnika ma to do siebie, że samoczynnie się domyka po pewnym czasie jak otworzymy drzwi przyciskiem w boczku. Sytuacja ta występuje w przypadku posiadania opcji zamykania drzwi po przekroczeniu 15km/h. Jeśli jednak kolega nie ma tej opcji włączonej to powinna się klapa otworzyć po naciśnięciu przycisku otwierania drzwi. No chyba, że coś było modzone...
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: _carlos- »

Sprawdziłem- u mnie klapa otwiera się przy załączonym silniku. Nie mam załączonej opcji ryglowanie po przekroczeniu odpowiedniej prędkości.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Re: [1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: klynna »

mazurek1500 pisze:Gdy mam odpalony samochód i nacisnę pilot z centralnego zamka to drzwi się otwierają


U mnie gdy uruchomię silnik to pilot jest nie aktywny. Centralka za pomocą guzika w drzwiarz otwiera/zamyka wszystki drzwi + bagażnik na moje życzenie.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: _carlos- »

U mnie też pilot jest nieaktywny przy uruchomionym silniku.
mazurek1500
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2015, 21:25
Auto: Seat Toledo 2M
Model: 1/9 TDI
Skąd?: Bieruń

Re: [1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: mazurek1500 »

_carlos- pisze:Czyli rozumiem, że jeździsz z zamkniętymi zamkami i gdy otworzysz drzwi z pilota lub z przycisku w drzwiach to drzwi się otwierają a klapa nie, tak?


Już tłumaczę. Aby otworzyć bagażnik muszę mieć zgaszony silnik. Jeśli silnik działa i coś chce wyciągnąć z bagażnika to muszę wyłączyć silnik. Bo gdy silnik jest odpalany z automatu wszystkie drzwi się blokują. Naciskając czy to guzik na pilocie z centralnego czy to guzik w kabinie otwierają się wszystkie drzwi poza bagażnikiem.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: Sony »

Z takim przypadkiem to się jeszcze nie spotkałem, chyba ktoś nieźle pomajstrował przy module komfortu. Możliwe, że trzeba go przeprogramować hmm...
ODPOWIEDZ