[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Duże spalanie! Komputer czy silnik? :/

Post autor: Sony »

tom-elektro pisze:więc z dogrzaniem silnika czasami jest problem zwłaszcza teraz jak czujnik szaleję
Problem to by się zaczął jakby przyszły mrozy po -10/15 stopni ;) Teraz jeszcze tragedii nie ma :D Ogarnij wsio i daj znać.
Awatar użytkownika
tom-elektro
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 16 paź 2009, 12:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Koszalin

Re: Duże spalanie! Komputer czy silnik? :/

Post autor: tom-elektro »

Sony pisze:
tom-elektro pisze:więc z dogrzaniem silnika czasami jest problem zwłaszcza teraz jak czujnik szaleję
Problem to by się zaczął jakby przyszły mrozy po -10/15 stopni ;) Teraz jeszcze tragedii nie ma :D Ogarnij wsio i daj znać.


Witam,
temat zbyt dużego spalania ogarnięty :-) wykonane czynności:
- wymiana czujnika G62 na nowy
- korekta konta wtrysku na pompie, po wymianie rozrządu miałem wartość 83, udało się ustawić 50.
Spalanie drastycznie spadło było 10,5L aktualnie liczone z ostatniego tankowania 7,7L jazda głównie po mieście często na nie dogrzanym silniku.
Do zrobienia zostały jeszcze logi dynamiczne z przepływki i turbo ale to już do innego działu wrzucę, ostatnio auto często łapie tryb awaryjny na trasie.
Jest: Peugeot 407 SW : 2.2 Pb : 2006 : 164KM
Było: Toledo II 1.9 TDI : 2001 : ASV : 110KM
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: klynna »

wow, to ja płacze, że mi pali 5.5 przy dynamicznej jeździe :)
sprawdź jeszcze dawkę paliwa i koniecznie przepływomierz. Turbo pewnie trafi do czyszczenia (aby to potwierdzić trzeba zrobić logi)
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: cash »

Witam, ostatnio spalanie sporo poszło mi w górę około 1l. Wcześniej było 5,8l średnio, a teraz blisko 7l (mierzone trzecie tankowanie do pełna) :O W jeździe się nic nie zmieniło, a ostatnio wymieniałem łożysko z przodu i tylne opony, czyli raczej nic co wpływa aż tak znacząco na spalanie. Wrzuciłem logi tutaj http://toledoclubpolska.pl/viewtopi ... 30#p173313. Co tu mogę sprawdzić co mogło wpłynąć tak na spalanie?
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

Re: [1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: konradw »

Panowie, czy na dystansie nieco ponad 1000km średnie spalanie 6,1l/100km przy średniej jeździe 130-160km/h głównie autostradami + odrobinę wolniejszej jazdy i po mieście (z 10%) to nie jest trochę za dużo? Tankuję dobrą ropę - Statoil (CircleK) Miles Diesel, Shell VPower, przy takim spalaniu miałem zawsze 4 osoby (w tym mnie) w aucie + trochę bagaży. Gwałtownie nie przyspieszam - w miarę spokojnie dochodzę do tych 140 a później staram się utrzymywać tę prędkość bez nagłych hamowań i przyspieszeń. Przy takiej prędkości sporo wyprzedzania, jak to na autostradzie. Opony standardowo 195/65/15, termostat sprawny - trzyma stałe 90 stopni. Auto nie kopci, nie dymi. Silnik 1.9TDI AHF 110koni. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

Nie szukałbym problemów na siłę, jak auto miało trochę bagaży i prawie komplet osób to sądzę, że jest OK.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: vwir »

Przede wszystkim prędkość, a nie obciążenie. Przy takiej prędkości to normalne spalanie. Opór rośnie do kwadratu w stosunku do prędkości więc przy 160km/h spokojnie dobije do 7L/100km.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

vwir jasne prędkość swoją drogą :) Nie zapomnę jednak jak jechaliśmy z chłopakami na II zlot TCP autostradą i przy jeździe 140-180km/h miałem spalanie 5,4l o ile dobrze pamiętam. Jednak jechałem sam, tak więc obciążenie coś tam dodatkowo wniesie ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: vwir »

Obciążenie ma znaczenie gdy zwalniasz/przyspieszasz. Jeśli jedziesz płynnie to przestaje to mieć aż tak duże znaczenie. Trochę większy opór na łożyskach i na oponach - to nie powinno zbyt mocno wpływać na spalanie. Szczerze mówiąc to średnio chce mi się wierzyć w takie spalanie przy prędkościach dochodzących do 180km/h. Pamiętam, że powyżej 200km/h mój tolek pokazywał już dwucyfrowe spalanie. A skalibrowałem sobie wskazania komputera tak, że miał odchylenie od rzeczywistego spalania na poziomie 0,1l/100km. Z kolei gdy jechałem płynnie ok. 100km/h to spalanie spadało poniżej 5l/100km.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Post autor: Sony »

Miałem duże oczy ze zdziwienia jak na kompa spojrzałem, ale tak było :)
ODPOWIEDZ